Google väljastas uuenduse oma pilveteenusele Google Photos, milles kasutajatel on nüüdsest võimalik oma pilte otsida emotikonide järgi.

Mõned tunnid enne naljapäeva teatas Google, et nende pilveteenuses Google Photos on nüüdsest võimalik oma pilte otsida emotikonide järgi. Ettevõtte sõnul sõnadest vahel lihtsalt ei piisa ning sellisel juhul tuleb kasutada hoopis väikesi pildikesi.

Millegipärast tundub piltidega otsing loomulik.

Otsing kasutab juba olemasolevat pildituvastusfunktsiooni, mille abil pilv teab, milliselt pilte temas hoitakse ning seetõttu saab aru ka vabas vormis kirjutatud otsingufraasidest nagu “sõpradega mere ääres” või “mägedes matkamas”. Nüüd otsib rakendus auto emotikoni peale välja kõik autondusega seonduvad pidid või ilutulestiku emotikoni peale kõik aastavahetuse pildid.

Ilutulestiku emotikoniga leidis üles kõik aastavahetuse pildid.
Ilutulestiku emotikoniga leidis otsing üles kõik aastavahetuse pildid.

Tore on näha, et suurtel tehnoloogiaettevõtetel ei ole huumorisoon kuskile kadunud ning leitakse aega ja vahendeid ka lõbusate funktsioonide arendamiseks – iseasi, kui palju kasutajad seda ka päriselt kasutama hakkavad.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid