Google Photos hakkab kuu aja pärast üleslaetu eest tasu küsima

#google photos

Google Photos on olnud üks Google’i parimaid teenuseid juba selle algusaegadest, aastast 2015. Sellest ajast on nende üks trumpe olnud piiramatu maht fotode üleslaadimiseks niinimetatud “kõrges kvaliteedis” (high-quality). Eelmise aasta lõpus selgus, et sellele lõbule tuleb kiire lõpp. Alates 1. juunist hakkab Google Photos küsima tasu, kui severiruumi soovitakse kasutatada üle 15GB.

 

Teisisiõnu, pole vahet, mis kvaliteedis on pildid keskkonda laetud, see läheb Google One’i arvesse ning kui 15 gigabaiti on ületatud, tuleb hakata maksma. Fotod ja videod, mis on laetud enne 1. juunit ei loeta selle 15GB sisse – ainult need, mis on peale seda kuupäeva laetud. Nii et keegi otseselt välja kolima Photos keskkonnast ei pea ning on aega mõelda, kas hakata Google One kasutamise eest maksma või mitte.

 

 

Kasutades Google Photos pildikogu palju, tasub vähemalt kaaluda mingisuguse paketi eest maksmist. Teenus on väga kvaliteetne ja tegelikult on loogiline, et see ei ole piiramatult tasuta. Väga paljud kasutajad ei pea siiski maksma hakkama, vähemalt mitte nähtavas tulevikus. Google’i sõnul ei jõua 80% kasutajatest 15GB limiidini isegi mitte kolme aastaga. Mainimata ei saa jätta ka seda, et 15GB on kolm korda rohkem, kui näiteks Apple iCloudi 5GB tasuta pilveruum.

Google Photos on seotud ülejäänud Google One pilveteenuste ökosüsteemiga, mis hõlmab endas Google Drive’i, Gmaili ja kõnealust Google Photos keskkonda. Googel One pakub ka tasuta VPN teenust Androidile, kui tellitud on 2TB või suurem pilveruum, kirjutab Digital Trends.

 

 

Google One on seega paigutumas hinnastuse mõttes konkurentidega samale tasemele, kus 100GB eest tuleb välja käia 2 eurot, 200GB eest 3 eurot, 2TB eest 10 eurot või 30TB eest 150 eurot kuus.

Nii et olge hoiatatud – Google Photos kasutamine võib hakata maksma natuke rohkem kui seni. Kuid veelkord, olles sage kasutaja, siis see hind on väärt, arvestades, et tegu on ülihästi toimiva teenusega.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid