Google tutvustas rakendust, mis suudab joonistada. Allikas: research.googleblog.com

Google on viimasel ajal töötanud mitme tehisintellekti projekti kallal ning möödunud nädalal tutvustati uut veebipõhist rakendust, mis suudab tuvastada, mida kasutaja soovib joonistada ning vastavalt sellele pakkuda selgeid joonistusi, mis vastavad joonistatule.

Viimane eksperiment kannab nime “Sketch-RNN” – see on süsteem, mis on ise õppinud joonistama, vaadates umbkaudu 5,5 miljonit inimeste joonistatud visandit.

Jagades kritseldused 75 kategooriasse nagu kassid, koerad, autod, suudab rakendus neid asju joonistada lihtsamate kuvanditena, kui ette anda käsitsi joonistatud visand. Rakendus ei kopeeri etteantud joonistust, pigem identifitseerib, mida joonistati ning üritab teha unikaalse joonistuse, mida see arvab teadvat iga objekti kohta. Näiteks, joonistades Sketch-RNN-le pildi kassist kolme silmaga, joonistab see vastu versiooni kahe silmaga kassist, sest rakendus on treenitud aru saama, et kassidel on kaks silma.

Rakendus saab aru, et kassil peab olema kaks silma.

Sketch-RNN suudab joonistada ka ilma välise abita ning pooleli jäänud joonistused ise lõpetada. Muidugi pole joonistused fotorealistlikud, kuid idee on selles, et tulevikus oskaksid masinad õpetada inimesi joonistama.

Allikas: research.googleblog.com
Andes Sketch-RNN-le joonistuse kassist kolme silmaga, tagastab see versiooni kahe silmaga kassist. Allikas: research.googleblog.com

 

 

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid