Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Eelmise aasta mais otsustas Euroopa kohus, et internetihiid ja populaarse otsingumootori omanik Google peab Euroopa kodanikele tagama nende õiguse olla “unustatud”.

Euroopa kohtu otsusega kohustub Google kodanike avaldused üle vaatama ning aegunud ja ebaolulisele informatsioonile viivad otsingutulemused kustutama. Alates eelmisest aastast on laekunud ligi 350 000 avaldust, millega soovitakse kustutada umbes 1,2 miljonit otsingutulemust.

Neist reaalselt on Google kustutanud 441 032 ehk ülejäänud tulemusi on otsustatud mitte kustutada või ootavad need siiani ülevaatamist.

Oma avaldusevormil kirjutab ettevõte, et taotluse hindamisel kontrollitakse, kas tulemused sisaldavad aegunud teavet ning kas selle vastu on olemas avalik huvi. Võidakse keelduda näiteks finantspettuste, ametiseisundi kuritarvitamise, kriminaalsete süüdimõistmiste või riigiametnike avaliku käitumisega seonduvale infole viiva lingi kustutamisest.

Avalduse esitamisel tuleb manusega kaasa panna ka koopia enda dokumendist, nii üritatakse vältida pettusi ja ausa konkurentsi kahjustamist.

Oluline on siinkohal meelde jätta, et Google kustutab kõigest enda otsingumootori kaudu informatsioonile viitava lingi, kuid originaalallikasse jääb info siiski alles.

Algallikast informatsiooni kustutamiseks tuleks alustuseks konkreetse lehekülje omanikuga ühendust võtta. Kõige lihtsam on muidugi ise jälgida, mida endast jagada ning vältida juba eos ebavajaliku informatsiooni sattumist internetti.

Allikas: TheNextWeb

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid