Google Maps seletab, millega tegelevad kaardil märgitud ettevõtted

#google #Google Maps #Jaapan #reisi planeerimine

Reisides on keeruline orienteeruda, kui kohalikku keelt ei oska ja sellest tulenevalt ei saa viitadest ega ettevõtete nimedest, veel vähem tegevusalast tihti tuhkagi aru. Uus Google Mapsi funktsioon tuleb siinkohal appi ja seletab, millega ümberkaudsed ettevõtted tegelevad.

Jaapanis arendatud ja seal ka esmakordselt lansseeritud Google Mapsi funktsioon loob võõras keeleruumis natuke selgust. Kui Google Mapsil olid ka varem välja toodud restoranid ja poed eraldi sektsioonina, siis nüüd saavad Jaapani ettevõtted oma tegevusala valida üle 1000 kategooria hulgast ja 19 keeles.

Nüüd saab Jaapanis reisides kohe kaardilt teada, et Afuri on ramen-restoran, Junkudo on raamatupood ja Matsumoto Kiyoshi on apteek.

Kahjuks pole veel teada, millal see funktsioon mujal maailmas toimima hakkab, aga vähemalt Jaapanis muudab see reisi planeerimise ning kohapeal orienteerumise palju lihtsamaks.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid