Google Maps jagab nüüd lisaks asukohale ka infot aku kohta

#asukoht #Google Maps

Google Maps’is saab juba mõnda aega jagada oma reaalset asukohta. Milleks see hea on? Näiteks, kui on vaja kellegagi kohtuda. Reaalajas asukoha jagamine annab vabaduse vahepeal liikuda, samas teab sõber, kuhupoole sa liikusid ja kust sind leida.

 

Hiljuti pidin kohtuma autojuhiga, kes liikus mööda maanteed Pärnu ja mina Tallinna poole. Meil oli vaja tee peal kokku saada aga kuidas korraldada see nii, et me üksteist üles leiaks ja kumbki väga ootama ei peaks? Appi tuligi Google Maps oma jagatud asukoha võimalusega. Kui nägin, et sinine täpp ehk siis vastusõitja pole enam kaugel, parkisin teeserva ja varsti peatus teisel pool teed ka oodatud auto.

Asukohajagamist saab kasutada ka turvakaalutlustel, kui soovid, et keegi näeks, kus sa parasjagu oled või on vaja näha seda kellegi teise puhul. Nüüdsest on lisaks asukohale näha ka aku täituvus protsentides. Sellest võib olla palju abi, kui on vaja veenduda, et lähedase inimesega on kõik korras.

Kui jagad oma asukohta kellegagi Google Mapsi äpis, siis ta näeb sinu paiknemist oma kaardil ja saab kasutada seda infot, et leida parim marsruut kohale jõudmiseks. Tänu uuendusele, mis avaldab aku olukorra on lihtsam järeldada, miks keegi, kes on eksinud ja pole kohale jõudnud, pole endast märku andnud. Nii et kui kellegi asukoht kaardil järsku ära kaob, siis võib rahulikuma südamega edasi elada, teades, et selle põhjuseks oli kõigest tühi aku, mitte midagi päriselt ohtlikku, kirjutab The Verge.

Uut Google Mapsi funktsiooni saad juba täna järgi proovida äpi iOS ja Androidi versioonis.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid