Google Maps aitab turvalisemalt ostelda, teenindusettevõtteid või ametiasutusi väisata

#Google Maps
1 min lugemine

Kuidas käia turvalisemalt poes või teenuseid pakkuvas ettevõttes nüüd, kui koroonaviirus on meie seniseid avalikus ruumis liikumise reegleid põhjalikult muutmas?

 

Kohe, kohe on kohal aasta kõige kuumem shoppinguaeg, aga samas on mõistlik vältida suuri rahvahulki ning liigset lähedust võhivõõraste inimestega. Ja eks ole ka igapäevaste ostudega täpselt samad lood. Üks võimalik vahend suurte rahvahulkade vältimiseks on peidus meie nutitelefonides. Ilmselt igasse Androidi või Apple’i nutiseadmesse on paigaldatud Google Maps kaardirakendus. Google Mapsile on omakorda kantud valdav enamus meie ostupaikadest, teenindusettevõtetest või asutustest. Lisaks kontaktidele, lahtiolekuaegadele ja aadressidele on Google Mapsil aga varrukas üks funktsioon, millest tänases koroonapaanikas tulu võib tõusta. Selle kasutamiseks avage rakendus, otsige kaardilt üles ettevõte või asutus, mida kavatsete külastada ning klikkige sellel. Avanenud aknas kerige informatsiooni allapoole, kuni jõuate jaotuseni ’Popular times’. See näitab, milline on koha külastatavus nädalapäevade ja kellaaegade järgi. Edasi jääb üle oma visiit planeerida sellisele ajale, kus külastatavus ning seega ka nakkusoht on võimalikult väiksed.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."