Google lubab Chrome’i brauseris vahekaarte kokku tõsta

#brauser #Chrome #google #Veebibrauser

Kui sulle tuleb tuttav ette olukord, kus vahekaarte ehk tabe on lahti rohkem, kui neid hallata jõuad, siis see uudis on sulle.

 

Google on välja toomas uut funktsiooni, mis lubab Chrome’s tõsta vahekaarte kokku gruppidesse, lisada neile nimesid ning värve. Tuleb tõdeda, et uus võimalus paneb imestama ennekõike selle üle, et miks seda siiani polnud. Alates järgmisest versioonist hakkab kõige populaarsem brauser Chrome kirjeldatud rühmitamist lubama.

Funktsioon töötab umbes täpselt nii nagu seda ette kujutada võib. Vahekaarte saab lihtsalt lisada mõne grupi alla. Uut gruppi tehes, saab sellele nime ja värvi valida, mis teeb selle leidmise lihtsaks. Soovides vahekaarti mõnda teise gruppi liigutada, saab seda mugavalt lohistada. Iga kord Chrome’i sulgedes ja taasavades laevad uuesti ka grupid, olles endiselt olemas ja nähtavad.

Google toob välja, et vahekaartide korrastamise võimalust peaksid hindama nii tabihullud (värskelt väljamõeldud sõna kirjeldamaks kasutajaid, kellel on pidevalt lahti kakskümmend vahekaarti) kui ka minimalistid – natuke süsteemsust ei tee kellelegi paha.

Tagamaks brauseri stabiilset töötamist tuuakse funktsioon välja järk-järgult Chrome OS-le, Windowsile, Macile ja Linuxile. Senikaua, kui seda veel ametlikult väljas pole, võib seda proovida Chrome Beta versioonis (mis minul küll mingil põhjusel ei õnnestunud). Laiemalt tuleb see välja selle nädala jooksul. Varasemalt on Chrome’s olemas “Pin”-funktsioon, mis aitab luua natukenegi muljet korrastatusest ja säästa ruumi.

Chrome pole esimene brauser, mis lubab vahekaartide paigutamist gruppidesse. Vivaldi võimaldas seda juba varem, kuid Google’i brauser on esimene suurtest, mis selle avalikkuse ette toob.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid