Allikas: Hardi Keerutaja

Sel kuul tuli Androidile ja iOS-le ehk siis enam-vähem kõigele välja Google Lens. See tähendab, et kui sul on äpp Google Photos, siis nüüd saad oma fotode kohta otsida lisainformatsiooni.

Lens skannib fotosid ja oskab tuvastada seeneliike ning kuulsaid kohti. Veel saab võtta visiitkaartidelt telefoninumbreid ja lisada neid telefoni kontaktide hulka ning eristada kasvõi koeratõuge.

 

Kuidas see töötab?

 

Väga lihtsalt. Avades nutiseadmes äpiga Google Photos mõne foto, on seal all Lensi nupp – ruut, mille keskel on valge täpp. Kui pole, siis on abi äpi uuendamisest. Seejärel ilmub pildi juurde lisainfo kas Wikipedia artikli näol või Google’i otsingu tulemusena.

Võtan alustuseks ette mulluse seenesaagi. Punase kärbseseene tuvastamisega pole Lensil mingit probleemi, nii et söögi- ja mürgiseente eristamisel tundub see hea abimees.

 

Allikas: Hardi Keerutaja
Allikas: Hardi Keerutaja

 

Järgmisena satub ette pilt mingist imelikust väiksest koerast, kes agaralt objektiivi piidleb. Selgub, et tegu on chihuahua‘ga.

 

Allikas: Hardi Keerutaja
Allikas: Hardi Keerutaja

 

Seejärel annan skannerile ette foto Bangkoki kuulsast Wat Pho templist. Kuigi näha on vaid ühte külge ja katust, on see piisavalt tuntud ka Google’i robotite seas ning saan pärast lühikest mõtlemisaega õige vastuse.

 

Allikas: Hardi Keerutaja
Allikas: Hardi Keerutaja

 

Mis on Google’i järgmine samm?

 

Kas ühel päeval on iga suvalise pildi järgi tuvastatav, millises geograafilises punktis on see tehtud? Näiteks viiekordne paneelmaja Mustamäel, mille skannimisele järgneks täpne aadress. Vähemalt mulle tundub selline stsenaarium düstoopiana, mida ei oska igatseda. Loodame, et seda ei juhtu. Kuigi need Google’i algoritmid on juba muljetavaldavalt targad.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid