Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kas tegemist on mõne keldri, metroo või alaga, kus on vilets mobiilne internet, aga guugeldada vajalikku soovime ikkagi võimalikult kiiresti ja enne, kui mobiilne andmeside sootuks ära kaob. Kui internetti siiski kätte ei saa, jätab Google taustal otsingu lahti ning niipea kui kasutaja liigub kohta, kus on natukenegi parem levi, hakkab telefon automaatselt uuesti infot otsima.

Google töötab välja sellist lahendust, mis ühtlasi saadaks teavituse ka telefoni, kui otsingutulemus on valmis. See toimib järgmiselt.

Alusta Google’i otsingut ja seejärel võib vabalt tagasi oma offline-toimetuste juurde minna ning teavitus tuleb siis, kui satud jälle interneti levialasse, et otsingutulemus on lõpuni laadinud. Veel on teadmata, kas see funktsioon töötab ainult mobiilse andmesidega.

See on väga mõistlik lahendus, isegi Google’i jaoks, sest kasutaja saab oma otsingutulemused kätte kohe, kui ta uuesti levialas on ning ei unusta seda otsingut nii lihtsalt ära ega pea otsast alustama.

Ka 2016. aastal leiab üksikuid kohti, kus mobiilne andmeside võib olla väga aeglane või lausa puududa. Kuuldavasti töötab Google ka Google Now offline-versiooni kallal, mis tooks mitmed põhifunktsioonid seadmesse ja ei pea lootma pilveteenusele. Võimalik, et need taustal jooksvad otsinguteavitused on üks osa sellest uuendusest, arvestades seda, et Google Now on osa Google’i otsingurakendusest.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi