Allikas: blog.google.com

Google’i klaviatuur Gboard tõlgib sama kiiresti kui kirjutada jõuad

#Gboard #google #google translate #Now on Tap

Google’i klaviatuuri uueks lisafunktsiooniks on reaalajas tõlkimine.

Eelmisel aastal tuli Google välja uuendusega Now on Tap, mis võimaldas Home-nuppu all hoides korraga tõlkida terve ekraani ulatuses teksti. Sellel aastal Gboardi klaviatuuri Android-versioonile välja toodud uuendus võimaldab tõlkida lausa reaalajas.

Uus tõlkefunktsioon võimaldab kiirelt tõlkida ka mujalt kopeeritud teksti. Kui varem pidi teksti enne tõlkima hakkamist valmis kirjutama, siis peale uuendust suudab Gboard tõlkida juba kirjutamise ajal. Selline automaatne tõlge toimib muidugi ainult siis, kui Gboardi klaviatuuril on sisse lülitatud translate-ikoon.

Veel ei ole teada, kas Gboard tõlkimisfunktsioon hakkab toimima kõigis sajas keeles, mida Google Translate pakub, kuid sellegipoolest on tegemist põneva funktsiooniga. Ühtlasi saab Gboardi klaviatuur uuendusega ka võimsama häältrükkimisfunktsiooni ning lisaks oskab juba trükkimise ajal soovitada erinevaid GIF-e.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid