Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Google hakkab lastele õpetama programmeerimist klotsidega

#google #google bloks #Raspberry Pi

Google kasutab avatud lähtekoodiga tehnoloogiat, et õpetada alates 5-aastastele lastele programmeerimise aluseid, seda ilma arvuti taha istumata.

Google Project Bloks on üles ehitatud sarnasel kontseptsioonil nagu Scratch, mis kasutab koodi ehitamiseks plokke, kuid erinevalt Scratchist ei pea lapsed arvutiekraani taga istuma. Google peidab mänguklotsidesse väikesed arvutid, millega saab erinevaid lihtsaid ülesandeid täita.

Lahendus koosneb kolmest elemendist

Juhtelemendist – Rasperry Pi Zero, mis on odav ja pisike arvuti ja sobilik just selliste lahenduste jaoks. Juhtelement on varustatud buletooth´i ja wifiga, mille kaudu suhtleb alamelementidega. Juhtelement ühendatakse alamelemendiga, millele asetatakse litrid.

Litrid – värvilised erikujulised juhtnupud, mida saab programmeerida erinevate juhiste jaoks (nt pööra, sisse-välja lülitus, hüppa, mängi muusikat). Alamelement loeb litri juhiseid anduriga.

Apple, Google ja Microsoft püüavad üksteise võidu lastele programmeerimist õpetada

Ka Microsoft, Apple ja Amazon soovivad oma panuse anda lastele programmeerimise õpetamiseks. Google`i lahendus erineb konkurentidest selle poolest, et tegu pole traditsioonilise arvuti kasutajaliidesega, vaid füüsiliste plokkidega, milles on programmeeritavad arvutid.

Plokke saab hõlpsalt ringi tõsta ning seadistada plokkidel olevate litrite kaudu. Lisaks ei pea lapsed programmeerimiskeelega otseselt kokku puutuma, vaid õpivad probleemi lahendamist programmeerimise kaudu. See lähenemine on lihtsaim alustamiseks.

Google’i jaoks on Bloks uurimistöö ja seega avatud lähtekoodiga ning kõigile kättesaadav. Mänguasjad võivad olla üksõik mis materjalist ja ükskõik millise kujuga. Google enda tehtud mänguasju müüki siiski ei pane, aga teeb koostööd haridusekspertidega, et luua rohkem võimalusi Bloksi lahendusele.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi