Google Duo – rakendus kvaliteetseteks videokõnedeks

#google #kasulikud rakendused #suhtlus #videokõne
3 min lugemine

Nutimaailmas on kasutusel väga palju erinevaid rakendusi omavahel sõnumite vahetamiseks, ning mitmed neist võimaldavad ka helistamist ja videokõnede tegemist. Kuna pidevalt paraneb nii kaamerate kvaliteet, kui ka andmeside kiirus, muutub tasapisi üha populaarsemaks just videokõnede valdkond.

Tuntud Apple’i FaceTime, WhatsAppi, Skype ja muude taoliste kõrval pakub lihtsat kasutajaliidest ja kvaliteetset ühendust ka Google oma Duo nimelise rakendusega ja sellega nüüd tutvust teemegi.

 

Olemus

 

Lihtsalt seletades on Duo rakendus, mille abil saab teha nii tava- kui videokõnesid. Ehk see võimaldab helistada. Eesmärgiks on mõistagi peamiselt videokõned, ning sellele on suunatud ka rakenduse põhirõhk.

Teenuse kasutamine ei eelda isegi Google konto olemasolu. Kuigi Google konto võib Duo-ga siduda, küsitakse alguses kasutajalt vaid toimivat telefoninumbrit. Selle abil seotakse seade ja kasutaja ning edasi saabki ühendust võtta telefoni kontaktide loendis olevate inimestega. Eeldusel muidugi, et ka neil on Duo telefonis olemas.

Hea on see, et tegemist on tasuta äpiga, ning midagi ei maksa ka tehtavad kõned. Tasuda tuleb vaid kasutatud andmeside eest, kuid enamasti on see mobiilipaketi hinnas niikuinii sees.

Veel ühe plussina töötab Duo nii iOS-is kui ka Android-seadmetes ning lisaks veel tavalistes arvutites. Nii saab võimalikult suur hulk kasutajaid omavahel suhelda.

 

Kasutamine

 

Duo eelis on äärmiselt lihtne kasutajaliides. Videokõne tegemiseks piisab vaid rakenduse avamisest ning kontakti valimisest, kellele helistada. Programmi avades kuvatakse kohe kaameravaadet koos kontaktide otsinguga. Lisaks leiab sealt nupud „Loo grupp“ ja „Kutsuge sõpru“. Neist esimene võimaldab alustada kõnesid kus osalejaid on rohkem kui üks. Täpsemalt on toetatud kuni 8 samaaegset kasutajat. Teise abil aga saab Duot kasutama kutsude neid, kellel rakendust veel ei ole.

Videokõne alustamiseks tulebki leida sobiv kontakt ja puudutada ekraani allosas keskel olevat ikooni „Videokõne“. Esimest korda helistades kuvatakse teadet “Naerata! Knock Knock on sisse lülitatud”. See tähendab, et vastaspoolele näidatakse teie video eelvaadet juba enne kui ta kõnele vastab. Google ütleb, et nii saab emotsioonidest osa juba enne kõnele vastamist. Küll aga saab soovi korral selle funktsionaalsuse ka välja lülitada.

Kõned ise on korraliku ühenduse korral väga selge pildiga ning vähemalt sama selge on ka kasutajaliides. Suurelt kuvatakse vastaspoole pilti ning pisut väiksemalt seda mida näeb kasutaja kaamera. Lisaks veel mõned nupud, kõne lõpetamiseks, vaigistamiseks ja kaamerate (eesmine-tagumine) vahetamiseks. Veel leidub hämaras režiimi oma, mis nagu nimigi ütleb püüab pildikvaliteeti parandada olukordades, kus viibitakse vähese valgusega tingimustes.

Kes videokõnet otseselt teha ei soovi, saab valida ka tavakõne või lühikese klipi saatmise võimaluste vahel. Ja ongi kõik. Ehk rõhku on pandud lihtsusele ja see on hästi õnnestunud.

 

Hea teada

 

Duo- videokõned on krüpteeritud, nii et teoreetiliselt peaks rakenduse kasutamine olema ohutu ja turvaline. Samuti lülitutakse videokõnede puhul vastavalt vajadusele automaatselt ümber WiFi ja mobiilside vahel. See tähendab, et ühest võrgust teise liikudes kõned ei katke. Soovi korral saab mobiilse andmeside kasutamist ka piirata ning lubada kasutada ainult WiFi-t ning nii kindel olla, et rakendus ei kasuta mobiilipaketis sisalduvat andmemahtu.