Google Drive kustutab prügikastis olevad failid 30 päeva möödudes

#google drive

Varem lõputult prügikastis hoitud failid kustutakse kuu möödudes, hakates kehtima 13. oktoobrist.

 

Google plaanib muuta seda, kuidas pilvepank Google Drive käitub prügikasti pandud failidega. Alates 13. oktoobrist kustutatakse automaatselt failid, mis on seal olnud üle 30 päeva. Muutus tähendab seda, et Google Drive hakkab tööle samamoodi nagu teised Google’i teenused nagu näiteks Gmail, mis teeb neist ühtsemad.

Varasemalt hoidis Google Drive’i prügikast faile alles lõputult – välja arvatud juhul, kui need kustutati käsitsi. Seega oli prügikast mitte nii väga koht, kus failidest vabaneda, vaid lihtsalt silma alt ära saada. Need, kelle kontot haldavad G Suite’i administraatorid, saavad kustutatud faile veel 25 lisapäeva jooksul nö tagasi kutsuda. Nii et kui kaduma läheb oluline dokument, siis on veel võimalus see taastada.

Kui automaatne kustutus võib osadele kasutajatele olla häiriv, siis on selles ka oma positiivne pool. Nimelt arvutab Google prügikastis olevad failid piiratud ruumi hulka, kirjutab The Verge. Seega tekitab prügikastis olevate failide kustutamine juurde vaba ruumi, mida kasutada.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid