Google Chrome’i uuendus pikendab sülearvuti akukestvust kuni kaks tundi

#google chrome

Kõige populaarsem brauser Chrome on tuntud ka kui kõige suurem ressursi röövel.

 

Seda eriti siis, kui lahti on mitu vahekaarti ehk tabi, mida pigem kipub olema. Ilmselt on kasutajate nurinat kuulda võetud ja Google on lubanud uues Chrome versioonis 86 vähendada energiatarbimist, sulgedes ebavajalikke JavaScripti taimereid ja trackereid kui tab pole avatud. Nagu näiteks selline, mis jälgib, kuhu oli lehekülg skrollitud, töötades taustal. Kui Google selle asja õigesti teeb, siis on võita palju.

Testide järgi olevat Google säästnud kaks tundi akukestvust.

Test tehti 36 taustal avatud vahekaardiga ja ühe vahekaardiga, mis oli avatud ekraanile. Muidugi on need ekstreemsed olud, aga siiski mitte kaugel sellest, mis paljudel igapäevaselt ette tuleb. Võit polnud nii suur, kui mängiti juutuubi videot, kuid siiski saadi 36 minutit akuaeg lisaks. Hetkel on Chrome 86 veel töös, kuid saab olema kättesaadav kõigile arvutitele ja mobiilsetele seadmetele. Kui see ükskord kõigi kasutajateni jõuab, siis on vähemalt millegi üle rõõmustada. Chrome kui ressursiröövel on olnud üks enimlevinud kaebusi brauseri suunas. Apple’i ja Microsofti brauserid on ennast korduvalt tõestanud Chrome’st parematena. Isegi Google’i enda test näitab Safari edumaad kiiruses, kirjutab Engadget. Kes on Chrome’i pealt Safarile üle läinud, on kirjeldanud viimast kui kiiremat ja säästlikumat brauserit. Siiski on ka arvutid muutunud võimsamaks ja peale uuendust pole vahe ilmselt nii suur, et panna inimesi massiliselt brauserit vahetama, lubades jääda kindlaks oma eelistustele, isegi, kui see pole kõige mõistlikum valik.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid