Google Chrome laseb nüüdsest saata linke teistele seadmetele

#brauser #Chrome
1 min lugemine

Kõige populaarsem netibrauser Chrome on jõudnud 77. versioonini, mis nüüdseks on saadaval Windowsi, Maci, iOS-i ja Androidi operatsioonisüsteemidele.

 

Lisaks mitmetele visuaalsetele uuendustele tutvustas Google võimalust saata veebilehti teistele seadmetele. Tehes parema kliki ükskõik, millisel lingil avaneb menüüriba, kus on nüüdsest uus valik saata see link teistele seadmetele, kus Chrome’i kasutad.

 

 

Kasutades Chrome’i iOS seadmel tuleb lingi vastuvõtmiseks avada äpp, kuhu ilmub väike teadaanne saadetud lingi aktsepteerimiseks. Sarnaselt käib saatmine ka Windowsi ja Androidi maailmas. Chrome on juba varasemalt aidanud leida avatud või hiljuti avatud olnud tabe. Uus võimalus linke otse saata teeb asjad natuke kiiremaks, kui on kasutusel erinevad seadmed, näiteks kasutades lauaarvutit, kuid peatselt on aeg võtta telefon ja jätkata brausimist kuskil mujal või vastupidi.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."