Google Arts viib virtuaalsetesse muuseumitesse

Järjest rohkem on hakatud rääkima nutisõltuvusest, sellest geniaalselt ehitatud “mänguautomaadist” meie sõrmede vahel, mida tsekime keskmiselt 150 korda päeva jooksul. Veel pole meil aimugi, kuidas nutisõltuvust edukalt vähendada. Kuniks vaatame enamiku päevast nagunii ekraani, võiks sealt vaadata ka midagi kasulikku, näiteks kunsti.

Rooma Colosseum Google Arts & Culture äppis
Rooma Colosseum Google Arts & Culture äpis

Kunst ja kultuur on ometi valdavalt heaks kiidetud nähtused ja just nendega tegeleb Google’i kunsti- ja kultuuriprojekt Google Arts & Culture! Rakendus toob üle tuhande muuseumi koju kätte, otse peopessa, kasutades nii “Google Photos” parimaid fotosid, Streetview’d kui ka 360-kraadi videoid. 

Kunstiteoste otsing lihtsate märksõnadega ja realistlikud pildid

Nii nagu online-sõnaraamatute suurim eelis on otsinguriba, kehtib see ka tohutus eksponaatidekogus. Otsida saab teemade, märksõnade, autorite, ajastute – mille iganes järgi. Näiteks trükkides otsingusse “lumi”, leiad lumega seotud teoseid üle kogu maailma. Vägevad on vaatamisväärsuste 360-kraadised fotod, mis koos Google Cardboardi virtuaalreaalsuse vidinaga annavad juba päris realistliku kohalviibimise tunde. Äpp pole mitte ainult kunstikogu, vaid sealt leiab infot ka näituste, väljaotsitud teemade ja uudiste kohta.

Muidugi ei asenda Googe Arts & Culture äpp veel külastust näiteks Rooma linna, aga kui pole võimalust kohale sõita või plaanid eelseisvat reisi, siis on nimetatud rakendus, mis muide töötab ka veebibrauseris, järgmine parim variant.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.

Kommentaarid