Pärast kuus aastat kestnud beetatestimist on Gmaili e-kirja tagasi võtmise funktsioon lõpuks avalik. Osale võib see olla juba vana uudis, kuna postkasti seadistuste alt on funktsioon kättesaadav olnud juba mõnda aega, kuid avalikult ei ole Gmail seda veel reklaaminud.

Seda on ilmselt juhtunud meil kõigil: kirjutame kirja valmis, viskame kiire pilgu peale ning vajutame “saada”, siis aga avastame terve hulga kirjavigu või oleme esimesest vihahoost üle saanud ja annaks kõik, et kirja tagasi võtta. Gmailis on see nüüd võimalik. Tõsi, see ei lähe vastuvõtja postkasti ega too kirja sealt tagasi, vaid hoiab meili mõne hetke Gmaili serverites, et saaksid järele mõelda ja otsustada, kas selline meil peaks vastuvõtjani jõudma või mitte. Minimaalne viiteperiood on 5 sekundit ja maksimaalne 30 sekundit.

Kasutajatele on funktsioon kättesaadav olnud juba aastast 2009, kuid seni oli see peidetud teiste Gmaili seadistuste vahele. Kui sa ei ole funktsiooni seni kasutanud, siis vaikimisi on see väljalülitatud. Sisselülitamiseks tegutse järgnevalt: vajuta lehe paremas servas asuvale hammasrattale, seejärel vali “Seaded” ning linnuta “Luba saatmise tagasi võtmine”. Kui oled valinud saatmisest loobumise aja, siis salvesta muudatused. Kui oled funktsiooni juba kasutanud, siis sinu jaoks ei muutu midagi ja funktsioon jääb sisselülitatuks ka edaspidi.

Allikas: After six years, Gmail’s ‘Undo Send’ option is finally out of beta

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid