Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: shutterstock

Gmail Go – väiksem, lihtsam ja kergem meilirakendus Androidile

#Android #e-mail #rakendus

Google tõi välja meilirakenduse Gmail Go, mis on Go-nimelise seeria äppide värskeim liige. Go äpid on originaaläppide väiksemad versioonid, mis on mõeldud nõrgema jõudlusega telefonidele ning kasutamiseks kehva internetiühenduse korral. Samuti piirkondades, kus internet on väga kallis. Go-äpid võtavad nutitelefoni kõvakettal vähem ruumi, pakkudes seejuures siiski kõiki põhifunktsioone.

 

Gmail Go lubab hallata mitut kontot, filtreerida välja reklaamsisuga meile sotsiaalvõrgustike omade hulgast, seejuures prioriseerides kirju sõpradelt ja pereliikmetelt. Samuti ilmuvad ekraanile teated uutest meilidest. Kasutada on 15 GB tasuta serveriruumi ning võimalus neid lugeda ja vastata nii internetiühenduse kui ka selle puudumise korral. Kergemaks teeb äpi vähem oluliste lisafunktsioonide puudumine: näiteks kirjaga kaasas olevad pildid ei ava ennast automaatselt, mis säästab telefoni mälu.

Gmail Go mitte ainult ei tarvita tunduvalt vähem ruumi, vaid kulutab võrreldes originaaläpiga ka vähem andmesidet. Go-seeria kutsuti ellu ennekõike selleks, et teha Google’i teenused kättesaadavaks arengumaades, kus telefonid ega internetiühendus pole alati kõige kiiremad.

Gmail Go on tasuta allalaaditav nagu ka teised Google Go äpid Youtube (pole Eestis praegu saadaval) ja Files Go.

Kes on huvitatud “kergemast” sotsiaalmeediast, siis Digitark soovitab kasutusele võtta Facebook Lite’i ning suhtluseks Messenger Lite’i.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi