Allikas: shutterstock.com

Gboard: Google’i tark klaviatuur teeb elu lihtsamaks


Gboard pole tavaline klaviatuur, selle rikkalike võimalustega harjub kiiresti ja peale seda on väga raske võtta kasutusele mõni teine klaviatuur. Olgem ausad, nutiseadmes teksti toksimist tuleb ette päris palju ja seega on ekraani alumisele poolele laotatud tähed väga olulised. Veel hiljuti kasutasin “Swift keyboardi”, mis oli päris arukas ja oskas ennustada, mis sõnu soovin kasutada. Üleminek teisele klaviatuurile on alati veidi vaevarikas. Võttis umbes nädala, kuni lõplikult ära harjusin ja nüüd ei oska paremat lahendust soovidagi.

 

Üks Gboardi trumpe on Google’i otsingunupp, mis on kogu aeg nähtaval. See tähendab, et mida iganes ma telefonis ka ei tee, alati on võimalus kohe kasutada otsingumootorit. Selleks ei pea isegi vestluseaknast lahkuma. Otsitut on väga lihtne teistega jagada. Enam pole vaja avada eraldi brauserit, kopeerida aadressi ja seejärel seda osalistele ükshaaval jagada. Lisaks kõigile muudele maailmaasjadele saab otsida ka üht olulisemat chat’i komponenti – suures valikus emotikone. Muidugi on võimalus valida erinevaid kujundusi, mis lisavad klaviatuurile omapära. Häälsisestus veel eesti keeles ei tööta, kuid kes soovib ingliskeelset teksti dikteerida, saab seda mugavalt teha.

Kuid tõeline põhjus, miks ma jäin Gboardi kasutama, on nn libistamistehnika, kus sõrmega mööda klaviatuuri lohistades on võimalik sõnu koostada eriti kiiresti, ilma tähti ükshaaval toksimata. Ma tean, et paljud vihkavad seda meetodit, kuid on ka tulihingelisi fänne. Kellele meeldib, siis kusagil mujal ei käi see lihtsamini kui Gboardil. Kui üks käsi on kinni, on sõrme libistamine ekraanil ainus võimalus teksti kiiresti sisestada. Eriti just suurematel 5,5-tollistel ekraanidel on ühe sõrmega mööda ekraani sõnade vedamine mugavam kui kahe käe kasutamine.

Sõnade ennustamine töötab väga hästi. See on omamoodi ime, sest eesti keel pole ju maailma suuremate hulgas, aga ometi on võimalik emakeeles kirjutada ja juba mõne tähe sisestamise järel soovitatakse õiget sõna. Kui oled juba Gboardi kasutusele võtnud, siis veel üks lahe nipp on kasutada tühikut teksti vahel liikumiseks. Tead ju küll – vahel on mõni täht sõnas valesti läinud ja on vaja tagasi liikuda. Paned sõrme tühikule, tõmbad veidi vasakule ja oledki kohal.

Laadi Gboard iOS-le või Androidile.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid