Garmin Vivoactive HR – aktiivsusmonitor, mis armastab ujuda ja golfi mängida

#garmin #Garmin Vivoactive HR #sport #tervis

Eesti tarbijale on Garmin tuttav eeskätt kvaliteetsete ja funktsionaalsete navigatsiooniseadmete poolest. Viimastel aastatel on aga firma liikunud sõidukitelt inimestele ning valmistab väga laias valikus erinevaid aktiivsusmonitore, nutikelli ning muid kantavaid ja mittekantavaid nutiseadmeid, isegi nutikaalud nende hulgas.

Garmin Vivoactive HR on Garmini üks uuemaid ja mitmekülgsemaid aktiivsusmonitore, mis erinevalt paljudest teistest analoogidest on ka veekindel.

Seadmel on suur ja puutetundlik ekraan, mida on lausa lust kasutada.

Tõsi, ekraan on küll tuhmivõitu ning taustavalguse aktiveerimiseks tuleb ekraanile koputada, kuid see-eest mahub ekraanile ohtralt infot ning numbrid on meeldivalt suured ja selged.

woman-run-235
Aktiivsusmonitori puutetundlikult ekraanilt on võimalik näha erinevaid tulemusi sõltuvalt sellest, kas spordiala harrastatakse siseruumides või õues. Foto: Garmin

Funktsionaalne ja sportlik

Vivoactive HR-i välimus on pigem funktsionaalne ja selgelt sportlik. Kellaks on seda raske pidada. Ülikonna või õhtutualeti juures oleks see pigem maitsevääratus, igapäevase n-ö casual-rõivastusega sobib see aga suurepäraselt. Rihm on lai ja kummine. Kuna minu suhteliselt jämeda randme ümber peab nutiseade üpris tihkelt istuma, siis kipub käsi rihma all kergelt higistama ja kihelema. Peenema randmega sellist probleemi ilmselt ei ole.

Seadme laadimiseks on karbis kaasas spetsiaalne juhe, mitte tavaline mikro-USB. Üldiselt mulle sellised erilahendused ei meeldi, sest näiteks laadija purunemisel või kadumisel tuleb sellisel juhul teha kulukam väljaminek, mis on tihtipeale ka aeganõudev. Praegusel juhul on see aga kompromiss seadme veekindlusega, sest spetslaadijatest veelgi vähem meeldivad mulle ebamugavad ja haprad, ehkki veekindlad USB-pordi katted. Viimased kipuvad purunema ja/või kaduma isegi kiiremini kui keskmine laadija.

Vajalik info puutetundlikult ekraanilt

Garmin Vivoactive HR aktiivsusmonitori kasutamiseks on mõistagi vajalik nutitelefon koos Garmin Connecti rakendusega. Rakendus on väga laiapõhjaline ja võimalusterohke, hõlmates enamiku populaarsetest spordialadest nagu jooksmine, kõndimine, ujumine, aerutamine, jalgrattasõit, suusatamine ning isegi golf.

Okei, disc-golf’i siiski pakutavate spordialade seas (veel?) ei ole. Küll aga on võimalik näha erinevaid tulemusi olenevalt sellest, kas spordiala harrastatakse siseruumides või õues. Kasutajaliides on kompromiss keerulise ja intuitiivse vahel, kuid arvestades pakutavate võimaluste rohkust, tundub vähemalt esialgu seal orienteerumine pigem keeruline. Aga kindlasti mitte raskem kui kehva ilmaga spordirõivastes spordirajale siirdumine.

Nutiseadme puutetundlikult ekraanilt on mugav ligipääs põhilistele andmetele nagu läbitud sammude arv, intensiivse treeningu maht, ilmateade, sotsiaalvõrgustike ja meilide teavitused ning pulsi töö.

Eriti meeldib mulle viimane, kus pulsi tegevus on jäädvustatud graafiliselt läbi aja: on näha südame tegevus viimaste tundide jooksul. Alustades vastava spordiala treeninguga, saab telefoni ekraanilt aktiveerida just selleks tegevuseks vajaliku info. Golfi puhul on koguni võimalik alla laadida infot erinevate kursuste jaoks!

Teavitused randmel

AKTIIVSUSMONITOR GARMIN VIVOACTIVE HR

  • Garmin Vivoactive HR spordikell eestvaatest paremaltNutikas GPS-iga varustatud aktiivsusmonitor, mis sobib ka sportimiseks.
  • Garmin Vivoactive HR on õhuke ja kerge aktiivsusmonitor, millel on värviline puuteekraan.
  • Elevate-tehnoloogiaga mõõdab seade pulssi otse randmelt. Selle alusel arvutab Vivoactive põletatud kalorite arvu ja hindab sinu aktiivsuse taset ning hoiatab ülepingutamast.
  • Aktiivsusmonitoriga saab harrastada jooksmist, teha rattasõitu, käia ujumas, mängida golfi ja palju muud.
  • Seade jälgib aktiivsust läbi päeva, loeb samme, jälgib und ja arvestab aktiivset aega.

Erinevatest teavitustest informeerib Vivoactive HR kasutajat jõulise värinaga, mida on raske mitte märgata. Signaal on igatahes tugevam kui minu Apple Watchil. Muuseas, telefonis rakendust häälestades on võimalik seadistada Vivoactive HR n-ö esmaseks teavituste saajaks. See on andnud puhkust minu õunakellale.

Ehkki mingid teavitused ilmuvad endiselt ka sinna, on enamik aktiivsest infovahetusest liikunud siiski aktiivsusmonitori. Et ta informeerib nii sportlikest saavutustest kui ka Facebookis toimuvast ühesuguse värinaga, tasub ehk mõelda mingitest teavitustest loobumise peale.

Üheks Garmin Vivoactive HR tugevuseks võib kindlasti pidada selle akut.

Peale kolme ööpäeva pidevat randmel viibimist on akust kulunud vähem kui viiendik!

See võimaldab monitoorida ka kasutaja und, mida ma näiteks Apple Watchiga teha ei saa, sest panen selle ebameeldivate üllatuste vältimiseks igal õhtul laadima. Tõsi, uneinfo on esitatud graafiliselt ning suhteliselt arusaamatul kujul, vähemalt esialgu pole ma ise suutnud seda veel adekvaatselt tõlgendada.

Lisaks sellele laadis aku ennast lausa peadpööritava kiirusega. Tundus, et aku täituvuse protsendinumber liikus edasi kiirelt nagu stopper. Pean tunnistama, et pole varem näinud ühtegi seadet sedavõrd nobedalt laadimas.

Ostusoovitust on Garmin Vivoactive HR-ile lihtne anda. Oma mitmekülgsuses sobib see paljude erinevate spordialade harrastajatele, kogutav info on põhjalik ja täpne ning seadme koostekvaliteet korralik. Sellele aktiivsusmonitorile sobib suurepäraseks kaaslaseks näiteks Garmin Indexi nutikaal, mis loob parimate tulemuste saavutamiseks suurepärase sünergia. Mõlemast seadmest on kindlasti suur abi oma uusaasta lubaduste täitmisel.

Terves kehas terve vaim!

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid