Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Taavi Õmblus

Garmin Vivoactive 3 ehk sportlase Apple Watch

#garmin #spordikell

Apple Watch 1, Huawei Watch 2, Samsung Gear S3, Fitbit Charge, Polar A370 – aktiivsusmonitoride ning nuti- ja spordikellade valik on läinud nii suureks, et endale järgmise nutika ajanäitaja leidmine võib osutuda ootamatuks peavaluks. Milline siis ikkagi valida? Võtame lähema vaatluse alla spordikella Garmin Vivoactive 3 ning vaatame, kas see täidab kõik spordi- ja nutivajadused, et saada sinu järgmiseks targaks randmekaunistuseks.

 

Vivoactive seeria sai alguse aastal 2015 sama nime kandva spordikellaga, mis oma disainilt ei erinenud kuigi palju 90ndatel populaarsetest Casio digitaalkelladest. Aegunud kestast hoolimata pani see aluse spordikellade seeriale, mille kolmas väljalase vaid mõni aasta hiljem üheks populaarsemaks spordikellaks tõuseb.

 

Garmin Connect

 

Vivoactive 3-le elu sisse puhumiseks tuleb esimese asjana Google Play või Apple’i poest alla laadida rakendus Garmin Connect. Siia sünkroniseerib kell kogu treeningutel salvestatud info, kust seda vajadusel ka näiteks Endomondosse või teistesse sarnastesse spordirakendustesse edasi saadab. Salvestatud informatsiooni hulka kuulub muidugi kõik oluline, alustades distantsist, sammudest, trajektoorist ning lõpetades südamelöökide ja põletatud kaloritega.

 

Allikas: Taavi Õmblus
Allikas: Taavi Õmblus

 

Lisaks oskab rakendus sinu igapäevast aktiivsust ja treeninguid võrrelda teiste Garmini seadmete kasutajatega (anonüümselt) ning annab põnevaid vihjeid, millises aktiivsusgraafiku otsas sa võrreldes teistega asud. Nii näed, kui mitmest protsendist Garmini kasutajatest rohkem või vähem treppidel rühid või jooksukilomeetreid läbid. Treeningmotivatsiooni hoidmiseks on võimalik liituda erinevate gruppidega, esitada väljakutseid sõpradele ning nende treeninguid isegi reaalajas jälgida (loomulikult nõusoleku olemasolul). Rakendus on minimalistliku disainiga, lihtne kasutada ning rohkete võimalustega enese motiveerimiseks.

 

Disain

 

1,2’’ ekraaniga kõigest 42 grammi kaaluv Vivoactive 3 on kerge ja soliidne spordikell, mille puhul on ülimalt lihtne unustada, et see üldse käe peal on. Silikoonist rihm on piisava reguleeritavusega, sobitudes mugavalt enamiku inimeste randmele ning tänu sihverplaadi muudetavale kujundusele kohandub mõne hetkega edukalt nii spordisaali kui ka teatrikohviku atmosfääriga. Kella kujundusi ehk Watch Face’e saab alla laadida eelmainitud rakenduse kaudu ning seejärel neid vaid mõne puudutusega kella pealt vahetada. Erinevaid disaine leidub seal tuhandeid ehk igale maitsele midagi.

 

dav
Allikas Taavi Õmblus

 

Kella ühel küljel asub seadme ainus füüsiline nupp, mis lülitab seda sisse ja välja, alustab ja lõpetab treeninguid ning pakub kiiret ligipääsu kasutaja kõige eelistatumatele spordialadele. Vastasküljel asuva “puuteriba” abil saab ilma ekraani katsumata liikuda erinevate menüüde vahel, mis on eriti kasulik, kui sõrmed on märjad ja puutetundlik ekraan tõrkuma hakkab.

 

Peidus kesta all

 

Hoolimata sellest, et Vivoactive 3 on spordi-, mitte nutikell, ei jää see oma tarkade funktsioonide poolest palju alla näiteks puhtalt nutikella suunitlusega Gear S3-le või Apple Watchile. Lisaks teavituste kuvamisele saab kellalt ka sõnumitele vastata (seda küll ainult ühendatuna Android telefoni külge), kõnesid alustada, järgmist laulu mängima panna jpm. Kui nüüd küsida, mis on vahet spordi- ja nutikellal, siis spordikellade puhul on peamiselt keskendutud just treeningute ja füüsilise aktiivsuse jälgimise funktsioonidele, mis on oluliselt põhjalikum kui nutikelladel, mis oskavad enamasti lugeda ainult samme või siis track’ida üksikuid spordialasid (peamiselt jooksmist). Seetõttu on rakenduste valik Garminil mõnevõrra väiksem, aga julgen väita, et kella funktsioonid rahuldavad enamikku kasutajaist, kellele on oluline, et kell lisaks treeningute mõõtmisele näitaks aega, teavitaks kõnedest, sõnumitest ja muudest teadaannetest ning mõõdaks pulssi.

Tehnilised andmed:

  • Mõõdud: 4 x 43,4 x 11,7 mm // 43,0 g
  • Veekindlus: Swim, 5 ATM
  • Display: 1,2’’
  • Resolutsioon: 240 x 240 pikslit
  • GPS: jah
  • Aku: GPS-režiimis kuni 13 tundi / nutikellarežiimis kuni 7 päeva
  • Nutitelefoni teavitused: jah
  • Ühenduvus: alates iOS 9 ja Android 4.4 versioonidest
  • Juhtmevaba laadimine: ei

Garmini spordifunktsioonid annavad muidugi pika puuga silmad ette kõikidele aktiivsusmonitoridele või nutikelladele. Treeningmenüüst on võimalik valida erinevate spordialade ja treeningute vahel, mille hulka kuuluvad näiteks jõutreening, jooksmine jooksulindil, sisestaadionil või väljas, sõitmine rattaga trenažööril või väljas, ujumine basseinis, sõudmine sees või väljas, sõitmine lumelaua või suuskadega ning isegi golf ja jooga. Pärast jooksulindil jooksmist soovitan kella trenažööri järgi õigeks kalibreerida (kell pakub selle ise välja), sest kui väljas joostes näeb kell distantsi GPS-i järgi, siis siseruumis läbi erinevate algoritmide. Jooksulindi info on aga selles osas tavaliselt korrektsem ja kui kell on ühe korra kalibreeritud, on ka kõik järgnevad treeningsaalis tehtud trennid õigete andmetega. Kuigi kella tagaküljel asub optiline pulsilugeja, soovitan kella külge ühendada hoopis bluetooth-pulsivöö, mis loeb andmeid mitu korda täpsemalt (optiline pulsivöö mõõdab pulssi käes olevate veresoonte valgustamise teel, mis ei ole väga täpne ja sõltub palju käe niiskusest, temperatuurist jms).

Eraldi tahan välja tuua stressi mõõtmise funktsiooni, mis minule üllatuseks oli küllaltki täpne. Stressipunkte arvestab kell pulsi põhjal ja kuigi optilise pulsimõõtja tulemus ei ole enamasti 100% täpne, siis stressi mõõtmiseks ei ole see ülemäära oluline. Kandes kella ka treeningute välisel ajal, joonistuvad üsna kiiresti stressigraafikule kõige pingelisemad perioodid päevas nagu hommikused ummikud, koosolekuks valmistumised jne. Kuna stress on tervisele kahjulik, siis pikemas perspektiivis võiks selle vähendamiseks kellalt saadud info põhjal ka oma igapäevaseid harjumusi muuta (ummikute vältimiseks varem või hiljem sõitmise alustamine jne).

Teoreetiliselt võimaldab kell isegi kontaktivaba maksmist, mis tähendab, et ühendades kellaga oma pangakaardi, saab õhtuse jooksutrenni vahel poest kiiresti vett või müslibatooni osta. Eestis see funktsioon kahjuks veel ei tööta, kuid naabrite juures Soomes juba toimib. Kasutades ainult nutikella funktsioone, peab aku vastu umbes 7 päeva ning ohtralt GPS-i kasutades umbes 13 tundi. Kahjuks puudub kellal juhtmevaba laadimine nagu Apple Watchil, kuid õnneks kompenseerib selle üpris kiire juhtmega laadimine.

Vivoactive-seeria spordikelladest on see versioon kindlasti kõige ilusam, parem ja arenenum ning tänu oma võimsale sisule ja soliidsele disainile saab kindlasti peagi ka paljude eestlaste esimeseks spordi- või nutikella valikuks.

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi