Garmin Index – aus nutikaal, mis teab sinu tervisest kõike

#garmin #Garmin Index #kehakaal #nutikaal #sport #tervis

Ilmselt enamus meist on suuremal või vähemal määral näinud maffiafilme, kus erineva süütusastmega tegelased peavad surema, sest nad “teavad liiga palju”. Vähemalt nii kinnitavad vaatajale ülekaalulised kaherealistes ülikondades kange itaalia aktsendiga kurikaelad. Garmin Indexi nutikaal tundub mulle just nimelt sellise tegelasena, kes teab liiga palju.

Garmen Indexi nutikaalul on nimelt oskus oma kasutaja n-ö pulkadeks lahti võtta. Täpsemalt öeldes suudab nutikaal välja selgitada sinu kehamassiindeksi, rasva- ning veesisalduse (protsentides kehakaalust), lihasmassi koguse (kilogrammides) ning kontide kaalu.

Juhul, kui kasutaja on oma kehakaaluga sõbralikes suhetes, pole vaimset üleelamist karta, kuid vähemalt mind need andmed esialgu šokeerisid. Oleks isegi soovinud, et mõni number oleks minu eest pigem varjatuks jäänud. Nii et nõrganärvilistele sedavõrd nutikat kaalu soovitada ei tasu. Või siis tuleb enne kasutamist manustada piisavalt palderjani või mõnda muud looduslikku rahustit.

Tervisering tähendab seda, et tegevused meie elus on tasakaalus: aktiivsus, unerahu, tarbitavad kalorid, eesmärgid ja kehakaal. Garmini seadmeid koos kasutades saab sellisel eesmärgistatud terviseringil lihtsalt ja aastaringselt silma peal hoida.
Tervisering tähendab seda, et tegevused meie elus on tasakaalus: aktiivsus, unerahu, tarbitavad kalorid, eesmärgid ja kehakaal. Garmini seadmeid koos kasutades saab sellisel eesmärgistatud terviseringil lihtsalt ja aasta läbi silma peal hoida.

Aus suhe oma kehaga

NUTIKAAL GARMIN INDEX

  • Garmin Index nutikaalNutikaal, mille abil saad mugavalt jälgida kaalu, kehamassiindeksit, keha rasva protsenti ja muud.
  • Garmin Index on nutikaal, mis mõõdab kaalu, kehamassiindeksi, keha rasva protsenti, vee sisaldust kehas, luu- ja lihasmassi.
  • Nutikaal on wifi toega, mistõttu võimaldab juhtmevabalt sünkroniseerida andmeid Garmin Connecti keskkonda.
  • Arvuti või ühilduv nutiseade võimaldab näha oma andmeid üksikasjalikumalt ja vaadata ka edusamme vastavalt eesmärkidele.
  • Kaal suudab eristada kuni 16 erinevat kasutajat ja laadib kõik andmed vastava kasutaja Connecti kontole.

Välimuselt on Garmin Indexi nutikaal ilus, isegi elegantne. Selle vaoshoitud elevandiluukarva välimus sobib nii modernsesse kui ka klassikalisse interjööri. Klaasine pealispind tundub eksklusiivne, kuid samas ka kergesti purunev või kriimustuv. Mõistagi võib see olla vaid mulje, millel mingit reaalset alust ei ole. Küll aga näeb see efektne välja.

Igatahes on see ilu piisavalt suur, et ka minu 46 number labajalad sellele kenasti ära mahtusid.

Kaalu elektroonilisel tablool olevad numbrid, tähed ja märgid on samuti kaunid ja kirkalt hõbevalged. Kaal on muuseas ka puutetundlik, kuigi minul isiklikult selle puutetundlikkuse järele mingit vajadust ei tekkinud. Vähemalt testperioodi jooksul.

Põhimõtteliselt tähendab puutetundlikkus selle kaalu juures seda, et seistes ühel jalal, saad teise jala puudutustega vahetada tablool olevat infot, mis põhimõtteliselt vahetuks ka ise kõigest väikese viivitusega.

Nutikaal tahab kasutamiseks kõva ja siledat pinda, vaibal kasutamiseks on komplektis kaasas eraldi madalad jalakesed. Kasutades kaalu vaibal ilma jalakesteta, saate tulemuseks numbrid, millel on vaid meelelahutuslik väärtus. Muuseas, kõigi andmete saamiseks tuleb kaalule astuda paljaste jalgadega, muidu jääb peenem info kättesaamatuks. Lisaks on kasutajal vaja kaalu “kõhu” alla sisestada neli AA-patareid või veel parem, akut.

Kaal töötab koostöös aktiivsusmonitoriGA

Nagu enamik nutiseadmeid, nii eeldab ka Garmin Index täisfunktsionaalsuse saavutamiseks nutitelefoni ja sinna sobiva rakenduse olemasolu. Lihtsalt kehakaalu näitab kaal mõistagi ka ilma rakendust kasutamata, kuid sellisel juhul oleks tegu otsekui kahuriga kahjuri tapmisega – suuremõõtmelise overkill’iga.

Küll aga tundub rakendus ise ainult kaalu jaoks samasuguse ülepakkumisega, sest rakenduses pakutavad võimalused hõlmavad kõiki Garmini toodetavaid nutiseadmeid (peamiselt aktiivsusmonitorid jms). Ning neid pole vähe. Seega kasutab kaal vaid murdosa pakutavast infost ning kui aus olla, siis tõsisele kaalujälgijale tuleks kindlasti kasuks ka mõni Garmini käelkantavatest aktiivsusmonitoridest, nagu näiteks Garmin Vivoactive HR.

Loo kasutajakonto!

  • Garmini kaaluga (ja tegelikult iga nutiseadmega) telefonirakenduse kasutamiseks tuleb esmalt luua Garmini kasutajakonto, mis pole kuigi keeruline, nõudes vaid sinu kontakte, sugu, vanust, kaalu ja pikkust. See ei võta kaua aega, vaid pisut vähem kui seadme sinihamba kaudu nutiseadmega paaritamine ning seadme ühendamine kohalikku wifi-võrku.
  • Kui sinihammas ühendab kaalu telefoniga, siis wifi saadab kõik kasutaja andmed tema Garmini kasutajakontole, kus seda tõenäoliselt säilitatakse aegade lõpuni. Või vähemalt seni, kuni sa sealt oma kasutajakonto kustutad.

Olles loonud endale Garmini kasutajakonto ning sidunud kaalu sellega, saab kaalule lisada veel kuni 15 erinevat kasutajat, kelle vahel kaal muuseas suurepäraselt vahet teeb. Vähemalt juhul, kui kasutajate kaalud on piisavalt erinevad.

Kui kaal aga pakub sulle vale kasutajanime, saab selle hõlpsalt õigeks sättida vaid kergete jalapatsutustega kaalule. Nutikas, kas pole!?

Tõsi, kasutajate lisamine nõuab esialgu veidi ajude ragistamist, kuid hiljem läheb see juba kui lepse reega.

Väga täpsed kaaluandmed

Ja nüüd siis kaalu puhul kõige tähtsamast. Arvasite õigesti, jutt on kaalu täpsusest. Praktilistel põhjustel ei ole meil võimalik isiklikult veenduda, kui palju kaalutava massist on vesi, rasv või lihased. Küll aga reageeris kaal täiesti adekvaatselt kiiretele kaalumuutustele kuni 100 grammi ulatuses.

Praktikas tähendas see seda, et kaaludes end enne ja pärast sööki, oli kaaluvahe kohe fikseeritav. Samuti muutus seoses sellega ka kaalunumber Garmini kontol.

Kas Garmin Indexi nutikaal on just sinu jaoks sobiv? Sellele küsimusele on kerge vastata. Kui sina või su perekond/lähedased on pühendunud enda stabiilsele vormis hoidmisele, sobib see kaal suurepäraselt. Laiskurite ja muidumeeste jaoks on selline liigtark kaal tarbetu ning võib pigem psüühiliselt traumeerivaks osutuda.

Kõige suurema üllatuse aga valmistas asjakohase kaalu puhul mulle minu abikaasa, kes muidu igasugustesse tehnikavidinatesse (peale oma telefoni ja sülearvuti) ülima umbusuga suhtub. See kaal tekitas temas suurimat huvi ning pani isegi Garmini kontot tegema ning ennast igapäevaselt kaaluma. Kahtlustan, et sellega seoses võib meie perekonda peatselt tabada suuremastaabiline kaalujälgimine. Mis minu 140-kilogrammise kere juures muidugi põrmugi kahjuks ei tule.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid