Galaxy Watch, lihtsalt Samsung Galaxy Watch


Lihtsuses pidi peituma võlu. Ja niimoodi on ka Samsungi turundusosakond trendidest aru saanud, pannes uue kella nimeks lihtsalt Watch.

 

Välimus

 

Edukat müüki saab teha vaid siis, kui tootja on nõus kuulama ka klientide tagasisidet. Ja siin pean tunnustama Samsungi kui tootjat. Kui eelnevate nutikellade osas kurtsid paljud kliendid, et kellad on liiga suured ning sobivad vaid mehe käele, siis nüüd on valikus kaks erineva suurusega kella. Suurema kella diagonaal on 46 mm, mis on 1 : 1 klassikalise meestekella sihverplaadiga. Ning pisema diagonaal on 42 mm, nii et see on pilkupüüdev aksessuaar naisterahva randmel. Eriti veel, kui kella korpus on kuldne roosa. Teine värv väiksemale mudelile on tumemust. Suurem kell värvivalikut ei paku, olles alati hõbedane.

 

 

Algne must silikoonrihm täidab oma igapäevast põhiülesannet kindlalt, sobitudes mugavalt käele. Kergem trenn jätab rihmaaluse kuivaks, kuid pärast intensiivsemat trenni on soovituslik rihma puhastus ja kuivatus. Kui on soov kasutada klassikalist nahast või metallist rihma, siis piiranguid ei ole. Nii suure kui ka väikese kella rihm on vahetatav ning sobiva rihma valikul peab meeles pidama vaid ühe numbri – suurema kella rihmalaius on 22 mm ja väiksemal 20 mm.

 

Aku ja laadimine

 

Juba esimese testpäeva õhtul andis Galaxy Watch teada, et peaksin ta laadima panema. Ainult üks ööpäev?! Olles eelnevalt pikka aega kasutanud Fitbiti aktiivsuskella, mis vajab laadimist kord nädalas, olin Samsungi kella puhul üllatunud. Tavapärasel kasutamisel peaks akut jaguma 80 tunniks ja nüüd vaid üürikesed 22 tunnikest. Mis seal salata, kellas on toimiv telefoninumber, lubatud Bluetoothi ühendus telefoniga, WiFi ja ka asukoha määramine. Ehk siis teiste sõnadega – kõik viled on töös. Ja kindlasti võttis oma osa energiast esmane näppimine, et leida kellale sobivat sihverplaadi kujundust, lisada mõned rakendused ning vaadata, kuidas toimib pulsimõõtmine ja mis asi on stressitest. Järgneva nädala jooksul on akust piisanud kindlalt kaheks ööpäevaks ehk harjumuseks on saanud koju jõudes võtta kell käelt maha ja panna tunniks laadima. Juhtmevaba laadimine toimub spetsiaalse doki abil, telefoni juhtmevaba laadijat kasutada ei saa. Ehk reisile minnes tuleb nüüd kaasa võtta kaks laadijat ja kelladokk (USB-C ja Micro-USB). Süvenedes seadete menüüsse, saab kella kasutust pikendada mitu korda. Kõik viled maas ehk lihtsalt kell, saab tööajaks mõni tund üle 33 päeva ning säästurežiimil (ühendus vaid telefoniga, teated ja märguanded liiguvad) jagub akut pea viis ööpäeva.

 

 

Proovides neid ekraanipilte kopeerida telefoni, selgus tõsiasi, et Watchi galeriist saab küll pilte saata Androidi telefoni, kuid Apple iPhone kellast pilte vastu ei võta.

 

Sport ja tervis

 

Minu sporditegemine on seotud koeraga ehk kui on ilus ilm, siis aktiivset jalutamist või suurustades öeldes matkamist jagub pooleteiseks tunniks ja viletsa ilma jalutamine piirdub poole tunnikesega. Watch on ses osas intelligentne ja saab pärast 100 meetri läbimist aru, et tegemist on jalutamisega ning aktiveerib nii treeningu alguse kui ka automaatse asukoha leidmise. Kella katsetamine viis mind isegi nii kaugele, et jalgratta rehvid said juurde värsket õhku ning tehtud kümnekilomeetrine ringike.

Ei mingit tüütut nupust aktiveerimist, et nüüd jalutan või sõidan rattaga – kell saab täpselt ise aru.

Sammu pikkuse arvutab Watch iseseisvalt välja ning see erineb eelnevalt telefonis ja Fitbitis määratud sammupikkusest vaid sentimeetri võrra – Watchis 71 cm ja mujal 72 cm. Kuid sammude loendamise ja läbitud kilomeetrite osas Watch nii lahke ei ole kui eelpool mainitud. Nii andis üks õhtune jalutuskäik vaid 2,1 km ja 2516 sammu, võrdluses iPhone’iga, mis sai tulemuseks 2,3 km ja 3190 sammu. Ehk siis sammud tuleb ausalt välja käia ja niisama neid juurde ei tiksu.

 

 

Huvitavaks rakenduseks on stressiseisundi hindamine, mis püüab pulsilöökide abil määrata kasutaja stressiseisundit. Ning normaalsest tasemest suurema fikseerimisel annab kell soovitusi füüsiliste harjutustega stressitaset vähendada.

 

 

Iseseisev kõneseade

 

Telias müügil olevad Galaxy Watchid saab muuta e-SIM kaardi abil iseseisvateks kõneseadmeteks. Elik tekib võimalus jätta telefon koju ning minna jalutama või sporti tegema vaid koos Watchiga. Et ei peaks jahmerdama mingite tingimuslike suunamistega, on soovitav kasutada kella jaoks TwinSIM teenust, mis võimaldab kasutada põhinumbrit lisaseadmes (nutikellas, autotelefonis). Nii kaua, kui Watch on põhitelefoniga ühendatud Bluetoothi abil, tulevad kõned põhitelefoni. Kui nüüd Watch eemaldub põhitelefonist ja Bluetoothi ühendus katkeb, muutub kell iseseisvaks kõneseadmeks. Saabuvad kõned tulevad esmalt kella ja neile saab vastata. Ning ka kellalt välja helistades näeb vastuvõtja sinu põhinumbrit. Jõudes tagasi põhitelefoni rüppe, taastub Bluetoothi ühendus ning kõned saabuvad jällegi põhitelefoni.
Esmasel sidumisel nii Androidi kui iOS telefoniga, toimub kõigi kontaktide ülekanne kella. Nii ei pea muretsema telefoniraamatu pärast – saabuv kõne näitab kella ekraanil nime ning välja helistades saab valikuid teha samast telefoniraamatust.

Kella mikrofon on päris tundlik ning pisike kõlar suudab kõne valjuhäälselt esitada, kuid mitu korda mugavam on kasutada Bluetoothi kõrvaklappe. Viimasest on kasu ka muusika esitamisel, sest 4 GB mälust on 1,5 GB rakenduste ja muusika jaoks vaba. Spotify kasutaja saab äpi kella laadida ning kasutada seda koos kõrvaklappidega sportides või niisama jalutades.

 

Ostusoovitus

 

Jah, kui eelistad käele päris kella moodi kella, mitte aktiivsusmonitori.
Jah, kui soovid kella kasutada helistamiseks ilma põhitelefonita.
Ei, kui arvad, et kella aku peaks kestma üle kahe ööpäeva.

 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»