Galaxy Samsung Watch 3 ja Active 2 nutikellad saavad õige pea vererõhu mõõtmise toe

#nutikell #samsung
3 min lugemine

Juba tükk aega tagasi, täpsemalt jaanuaris, teavitas Samsung, et nende Galaxy Watch 3 ja Active 2 nutikellad saavad õige pea vererõhu mõõtmise toe. Nüüd on lõpuks sõnadest tegudeni jõutud ja valitud riikides on saadaval tarkvarauuendus, mis nimetatud funktsionaalsuse aktiveerib.

 

Õnneks on ka Eesti nende riikide seas, mis välja valiti ja seega saavad siinsed kasutaja nüüd soovi korral mugavalt ja otse randmelt oma vererõhku mõõta.

 

Alusta tarkvarauuendusest

 

Kõigepealt tuleb Watch 3 ja Active 2 nutikellade omanikel teha oma seadmele tarkvarauuendus. Selleks tuleks telefonis avada Galaxy Wear nime kandev rakendus ja kontrollida, kas kellale on uus tarkvara saadaval. Galaxy Wear on nimelt see programm, mille abil hallatakse ja seadistatakse enamike Samsungi lisaseadmeid. Kõigi eelduste kohaselt on seal vastav tarkvarauuendus olemas ja seega tuleks see vaid paigaldada.

Seejärel tuleb veenduda, et telefonis oleks Samsung Health Monitor nimeline rakendus. Samsungi telefonides on see kohe tehase poolt olemas. Olemuslikult aga on tegemist programmiga, mis jälgib kasutaja aktiivsust, kehakaalu jms näitajaid.

 

Kalibreeri

 

Nüüd aga on vaja „päris“ vererõhu mõõtjat. Nimelt tuleb esmasel seadistamisel teha mitu järjestikust mõõtmist tavalise vererõhu mõõtjaga ning programm kalibreerib ennast kõrvutades saadud andmeid kella omadega. Selle tulemusena seadistatakse kell selliselt, et hilisemad mõõtetulemused oleksid võimalikult lähedased nendele, mis saadaks tavapärase mõõtjaga. Õnneks juhendab kell siin kasutajat igas sammus ja kui teha nii nagu palutakse, peaks kõik kenasti sujuma.

 

Kasuta

 

Kui kõik läks edukalt, saabki edaspidi vererõhku mõõta kasutades vaid nutikella. Selleks tuleb leida vaikne koht ja võtta rahulikum hetk ning kellalt mõõtmine käivitamine.

Kindlasti ei ole siin tegemist meditsiiniliselt täpse seadmega ning mõningane eksimine on võimalik, kuid üldises plaanis on tulemused siiski pigem täpsed ning suurusjärgu kui sellise näitab kell kenasti ära. Seega saab alati kiirelt aimu, kas vererõhk on normaalne või kaldub ühes või teises suunas ning kui on näha, et tulemus ei ole normaalne, saab selle alati päris mõõtjaga üle kontrollida.

Positiivne on ka see, et kõik kellaga mõõdetud tulemused salvestuvad kenasti telefoni rakendusse ning on sealt igal ajahetkel kättesaadavad ja ka tagantjärgi jälgitavad. Seega tasuks nimetatud võimalus eelpool toodud nutikellade omanikel igal juhul kasutusele võta. Küll aga tuleb siin arvestada seda, et kord kuus nõutakse uut kalibreerimist. Ikka selleks, et tulemus oleks täpsem ja kasutaja saaks kokkuvõttes adekvaatsema info.