Galaxy Buds Live juhtmevabad kõrvaklapid – uus disain ja uued oskused

#buds #kõrvaklapid #samsung
5 min lugemine

Ühes uute Note 20 seeria telefonidega, tutvustas Samsung ka täiesti uusi ja omanäolisi Galaxy Buds Live nime kandvaid tõeliselt juhtmevabu kõrvaklappe. Seega ei ole seekord tegemist enam varasemalt Samsungi valikus olnud Bud-side uuendusega, vaid täiesti uue mudeliga, millel on uus disain ja uued oskused.

 

 

Disain

 

Nagu juba öeldud, on klapid saanud omale uue ja eristuva disaini. See tähendab, et nad ei sarnane ühelegi olemasolevale kõrvaklappide paarile ja on äärmiselt omanäolised. Seekord on omanäoline aga hea, sest esiteks ei ole kopeeritud Apple Airpodse ning teiseks on tulemus esteetiliselt üsna kaunis ja kasutamisel mugav. Nimelt on Buds-id seekord saanud oa, või kui soovite, siis neerude kujulised. Esialgu tundub see küll pisut võõristav, kuid kõrva sobib selline disain nagu valatult ja mingi ime läbi püsivad „oakesed“ seal nagu liimitult. Olgugi, et tegemist on avatud disainiga ehk kasutusel ei ole kummist otsikuid, mis kuulmekanalisse surutakse.

 

 

Klapid on ka päris kompaktsed ja kerged ehk nad mahuvad ilusasti kõrva, püsivad seal paigal ja jäävad nendega enam-vähem samale tasapinnale ning ei punnita välja. Selle tulemusel on mugavam kanda mütsi ja ka näiteks voodis pikutades ei hakka padi ebamugavalt klappidele suruma. Tänu kergusele, ideaalsele sobivusele kõrvaga ja sellele, et neid ei suruta kuulmekäiku, võib Buds Live tõesti muretult mitu-mitu tundi järjest kanda ja need ei hakka selle aja jooksul kasutajat kuidagi häirima või valu tekitama.

Vanematelt mudelitelt on aga üle toodud Buds-ide puutetundlik pealispind. Seega saab klappidele koputades panna muusikat pausile, valida järgmise või eelmise loo, aga ka kõnedele vastata. Mõnda valikut saab veel lisaks ise programmeerida ja nii näiteks tekitada võimaluse helitugevuse reguleerimiseks. Vaikimisi seda puutepinna abil mingil põhjusel teha ei saagi, kuigi see on üks põhilisemaid asju, mida otse klappidelt teha tahaks.

Värvi poolest on valikus mustad, valged ja pronksikarva eksemplarid.

 

Laadimiskarp

 

Lisaks sellele, et klapid ise on pisikesed, on suhteliselt väike ka nende laadimis- ja hoiukarp. See on nüüd välimuselt saanud kandiline, kuid pakub laias laastus üsna sama funktsionaalsust, mis säärased karbikesed ikka pakkunud on. Seega lisaks peaülesandele ehk klappide hoidmise kohale, toimib karp veel laadijana. Kohe kui klapid oma pessa asetada ja kaan sulgeda, hakkavad need ennast laadima. Laadimiseks on aga lausa mitu võimalust. Esiteks tavapärane juhtmega variant. Selleks on vutlaril USB-C tüüpi pesa. Teiseks on karbil omal sisseehitatud aku. Nii, et klappe laadida saab ka siis kui voolujuhet käepärast pole. Kolmandaks aga on toetatud ka juhtmevaba laadimine. Ehk vutlari saab asetada juhtmevabale laadijale ning see hakkab automaatselt energiat ammutama.

 

 

Kokku peaks kõrvaklappide ja laadimiskarbi akust jätkuma tervelt ca 21-ks tunniks. Kui aga mürasummutus välja lülitada, pikeneb kasutusaeg koguni kuni 29 tunnini.

 

 

Heli ja mürasummutus

 

Heli osas tuleb esimese asjana mainida seda, et lõpuks ometi on Samsungitel olemas aktiivne mürasummutus ja loobutud on ümbritsevate helide võimendusest. See idee poolest üllas asi, mis lubas ka klappe kasutades kuulda olulisemad väliseid helisid, oli kasutamisel pigem veider ja enamik omanikke lülitas selle funktsionaalsuse tõenäoliselt välja. Mürasummutusega on aga hoopis teine asi. Nimelt „kuulatakse“ aktiivselt ümbritsevat keskkonda ja püütakse luua neutraliseerivat heli ning kokkuvõttes saavutada vaikus. Reaalsuses see küll liiga hästi ei õnnestu aga selleks on tegelikult ka oma põhjus. Nimelt on ju tegemist avatud disainiga klappidega, mis tähendab et nad on vabalt kõrvas ja seega ei olegi tegelikult võimalik, erinevalt ülekõrva ja kummiotstega variantidest, täielikku väliskeskkonnast isoleeritust saavutada. Samas aga mõningal määral see mürasummutus ikkagi toimib ja pisut vaiksemaks ümbruskond muutub.

Kokkuvõtvalt – kuigi mitte parim, on mürasummutus siiski olemas ja see on kindlasti parem variant kui ümbritsevate helide võimendus.

Heli enda poole pealt on võrreldes eelmise põlvkonna Buds-idega samuti üsna suur samm edasi astutud ning otseselt siin millegi üle kurta ei olegi. Seega vähemalt tavakasutaja jaoks on heli piisavalt kvaliteetne ja rikkalik. Mingil määral saab heli sättida veel ka kõrvaklappide kasutamiseks ja seadistamiseks mõeldud telefonirakendusest.

Lisaks toimivad Buds-id ka hands-free seadmena. Ehk nendega saab teha telefonikõnesid ja sealjuures on kõne selge ning häireteta. Veel saab neid Bluetooth abil ka arvutiga ühendada ning kasutada sealt muusika kuulamiseks aga ka videokõnede ja kaugtöö rakenduste puhul kõnelemiseks ehk koosolekutel osalemiseks. See on tänu kompaktsele suurusele ja heale helikvaliteedile tõesti mugav. Lisaks, nagu eelpool öeldud, kestab väga kaua ka aku.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et Buds-ide soetaja saab endale kaasaegsed, innovatiivsed, hea välimusega ja suurepärase aku kestvusega kõrvaklapid. Neid on ülimalt mugav kanda ja kasutada ning lisaks muusika kuulamisele sobivad need ka nii kõnede tegemiseks telefoni kui arvutiga kasutamiseks.

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi