Fujitsu LifeBook sülearvutite read said täiendust

#fujitsu #sülearvuti
5 min lugemine

Kui hiljuti jõudis üle pika aja Fujitsu sülearvutitest müügile ultrakerge ja kompaktne LifeBook U9310, siis nüüd on LifeBookide read täienenud ka selle pisut traditsioonilisemat joont esindava vennaga millel nimeks U7410.

 

Kuna ka see masin pakub levinud Lenovo ja HP mudelitele korraliku alternatiivi ja teeb seda päris mõistliku hinnaga, teeme meiegi selle seadmega nüüd pisut lähemat tutvust.

 

Disain ja korpus

 

Kuna U7410 on mõeldud nii-öelda tööloomaks, siis ei ole siin korpuse osas väga palju vigurdatud ja nii disaini kui värvi poolest on järgitud pigem traditsioonilist joont. Seade on musta värvi ja valmistatud erinevatest metallisulamitest. See tähendab, et nii pealmine kaas, klaviatuuri ümbritsev ala, kui ka alumine pool on kõik kas alumiiniumist või magneesiumist. Vaid mälusid kattev kaas põhja all ja aku on plastkust. Aku on muuseas, erinevalt viimase aja suundumustest, vana hea kombe kohaselt vahetatav, ehk eraldub arvutist pelgalt nupuvajutusega. Kasutatud materjalid tunduvad pigem vastupidavad ja katsumisel meeldiva struktuuriga. Õnneks on ka kõik pinnad matid ja ei kogu näpujälgi.

 

 

Pluss poole pealt võiks esile tuua veel ka seda, et U7410 on küllaltki õhuke, vaid 19mm. Samuti pigem kerge. Hoolimata 14 tolli suurusest ekraanist kaalub see igati mõistlikud 1,5 kg.

Õige pisut võiks nuriseda ainult ekraani ümbritsevate raamide paksuse üle. Need on osadel konkurentidel saanud kitsamad. Õhem raam ümber ekraani on muidugi ilusam, kuid see on oluline ka seetõttu, et kitsamad raamid tähendavad ka kokkuvõttes väiksemaid üldmõõte ehk pisemat arvutit. Samas aga on paksud servad muidugi kraadi tugevamad ja vastupidavamad.

Kuvari ülaservas on olemas veel ka veebikaamera, mis lisaks tavapärasele eesmärgile võimaldab veel ka näotuvastuse abil arvutisse sisselogimist. See on sõrmejäljelugejale mõnusaks täienduseks.

 

 

Klaviatuur on aga valgustatud ja omab meie emakeeles kasutatavaid täpitähti nagu Õ, Ä, Ö ja Ü.

 

Liidesed

 

Korpuse teema jätkuks tasub ära mainida ka saadaolevate liideste ja ühenduspesade osa. Nimelt leidub arvutil lisaks HDMI-le ka näiteks VGA liides. Lisaks veel sülearvutitel juba küllalt haruldaseks muutunud RJ45, ehk võrgukaabli ühendus. Veel on olemas kaks tavalist ehk USB 3.1 pesa ja üks uuem ehk USB-C pesa. Neile lisanduvad veel sisseehitatud ID-kaardi ja ka mälukaardi lugejad. Seega on kokkuvõttes olemas nii uuemad, kui ka vanemat tüüpi ühendused, nii et kõik lisaseadmed peaks oma koha leidma. Vajadusel saab arvutile lisada ka doki, selle jaoks on põhja all spetsiaalne liides.

 

Tehnika

 

Mis puudutab tehnikapoolt, siis siin on kasutusel nii-öelda standardkonfiguratsioon. Täpsemalt öeldes tähendab see kombinatsiooni i5 protsessorist (i5-10210U), 256GB SSD kettaseadmest ja 8GB põhimälust. Kokku tagab see kooslus arvutile igapäevatööks piisavalt käbeda oleku. Ehk mänguarvutiga siin tegemist ei ole, kuid muud asjad saavad muretult aetud ja igapäevaseks kontoritööks piisab jõudlusest täiesti.

Mõningase miinusena võiks aga välja tuua seda, et teatud olukordades kipub arvuti ventilaator häält tegema. Tänu suurele korpusele võiks eeldada, et Fujitsu on pigem vaikne, sest jahutuse jaoks ju ruumi on, kuid miskiärast kaldub U7410 pigem mõnede 12-13 tollisete ultraõhukeste seadmete poole ja on pigem häälekas. Õnneks aga püsib korpus vähemalt peopesade alt jahe ja kuumeneb vaid ekraani ja korpuse vahel, ehk sealt, kus asetsevad õhuavad. Seega kokkuvõttes on Fuji reaalses kasutuses tubli ja piisavalt nobe, kuid alati mitte vaikne.

U7410 ekraan on FullHD resolutsiooniga ning mati pealispinnaga. Puutetundlikus seekord puudub. Kuna tegemist on 14“ suuruse kuvariga, siis peaks sellest idee poolest piisama ka nii-öelda ainukeseks ekraaniks. See aga omakorda eeldab piisavalt head eredust ja vaatenurka ehk kvaliteeti üldisemas plaanis. Olgugi, et väga pikka aega ei olnud meil küll võimalust Fujitsut kasutada, kuid mõne tunni järel tundus, et ekraan vastab nendele tingimustele. Silmad ei väsinud, pilt ei värelenud ning oli moonutusteta ka nurga alt vaadates.

Aku, mis nagu öeldud, on vahetatav, kestab ca tööpäeva jagu. Kirjade järgi jätkub voolust isegi rohkemaks kui 11-ks tunniks, kuid reaalselt võiks normaalse kasutuse juures arvestada pigem kaheksaga. Aku laadimiseks on komplektis kaasas isesuguse otsaga laadija, kuid siin aitab vajadusel välja see, et voolu saab edastada ka läbi USB-C pesa.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõttes on Fujitsu U7410 üsnagi õnnestunud kooslus ja sobib hästi keskklassi tööarvutiks. Selle ekraan on piisavalt suur ja hea pildiga ja tänu korralikele hingedele ka konkreetse käiguga. Korpus on mitte plastist, vaid metallisulameist ning meeldivalt õhuke ja kokkuvõttes diskreetse välimusega. Eesti keelne valgustatud klaviatuur, ID-kaardi- ja sõrmejälje lugeja ning veebikaamera on eristavad seda nii mõnestki konkurendist ja tänu protsessori, põhimälu ja kõvaketta kooslusele jätkub ka kiirust.

Miinuspoolele saab kanda vaid aeg-ajalt häält tegevad ventilaatorid ja harjumist nõudva puuteplaadi. Selle pinda ei saa nimelt alla vajutada, vaid teha tuleb topeltpuude või siis kasutada puuteala all olevaid nuppe. Tavapärasest erinev on ka Fuji garantii. Kui konkurentidel on see soodsama otsa äriklassi arvutitel 12 ja kallimatel 36 kuud, siis U7410-l on tehasegarantii pikkuseks 24 kuud.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi