Allikas: fitbit.com

Kuigi aeg-ajalt kritiseeritakse käe peal kantavate ja GPS-i abil samme ning sporditulemusi lugevaid seadmeid kui ebatäpseid ja võimalik, et isegi tervisele ohtlikke, ei sega see inimesi neid kasutamast. Kui poeletilt on võimalik valida vanakooli kell, mis näitab kellaaega ja võib-olla ka kuupäeva, siis miks mitte eelistada tänapäevase tehnoloogiaga täidetud kella?

 

Uus tegija nutikellade maailma

Kui menukas Fitbit Charge 2 oligi ennekõike aktiivsusmonitor, siis uus Fitbit Ionic siseneb täiesti uue tegijana nutikellade maailma, kus on ees ootamas juba näiteks Apple’i ja Garmini korralikud seadmed. Arvestades seda, et viimastel aastatel on maailm esialgsetest nutikellade katsetustest edasi liikunud, on ootused Ionicu suhtes kõrgel.

Ionicu alumiiniumist kere sees on Bluetoothi, GPS-i ja wifi ühendus. Kella alumist külge katavad sensorid, mis loevad infot randmelt. Külgedel on kokku kolm nuppu ning esikülge katab korralik Gorilla Glass 3 ekraan.

Mõnes mõttes võib Ionicut pidada Fitbit Blaze’i kella edasiarenduseks. See näeb sarnane välja ja laseb näha teadaandeid pooleteisttollisel ekraanil, mis muidu ilmuksid telefonis. Lisaks saab kellal valida muusikat, see on veekindel ja töötab kasutaja käe peal isegi ujudes ning on loonud platvormi kolmanda osapoole äpitootjatele. Seega on oodata, et Ionicul töötavad äpid, mis pole Fitbiti enda loodud. Näiteks võib nutikella ostes leida sealt eest Accuweatheri, Strava, Pandora ja Starbucksi äpid.

Ionicu loojad on mõelnud ka viipemaksetele, toetades NFC-tehnoloogial andmevahetust. Eestis ilmselt esialgu mitte, kuid valitud riikides saab kella sisestada krediitkaardi andmed ja seeläbi teha mugavalt makseid.

Mugava uuendusena pakub sisseehitatud GPS võimalust minna näiteks jooksma või rattaga sõitma, ilma et peaks telefoni kaasa võtma. Samuti saab tark kell aru, millal jooksmine algas ja lõppes, nii et ise ei pea seda registreerima. Automaatselt toimib ka unetsüklite jälgimine.

Kuidas aga peab kõigi nende vingete võimaluste juures vastu aku? Fitbit väidab, et neli päeva. Kui GPS on järjepanu sees, siis kümme tundi. Eks lähikuud näitavad, kas see ka reaalses kasutuses nii on, sest Fitbit Ionic ilmub müügile ilmselt oktoobri jooksul ja Euroopas hinnaga  ca 350 eurot.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid