Teliasse tuli müüki uus aktiivsusmonitor – FitBit Charge 2S (149 €). Kas see aktiivsusmonitor on tõepoolest eelkäijast parem?

Viimaste aastate jooksul on FitBit loonud mitmeid erinevaid aktiivsusmonitore, Alta ja Blaze, mis on inimeste seas saanud väga populaarseks. Globaalselt on FitBit saavutanud edu tänu heale disainile, kvaliteedile ja suurepärasele ekraanile.

Hea disain, mugav randmel kanda

FitBit Charge 2S on karbist välja võttes kena ning istub hästi käel. Kui loodad leida karbist stiilse nutikella, siis nendele kasutajatele uus seade siiski loodud ei ole. Stiilseks nutikellaks soovitan Motorola Moto360 versioon 2, mida tehnoloogiaajakirjanikud peavad siiani kõige ilusamaks nutikellaks.

Naastes FitBiti uue aktiivsusmonitori juurde, võib öelda, et disain ning kena ekraan on ka seadme suurimad tugevused. Proovides FitBit 2S-i käel, võib öelda, et see on mugav ja lubab seadme ka ööseks randmele jätta. Aku tööaeg on pikk ning see toetab ööpäevaringset kasutamist.

Fitbit Charge 2 aktiivsusmonitor.
Fitbit Charge 2 aktiivsusmonitor.

GPS-I puudumine on suurimaks miinuseks

Aku vastupidavus on ca 5 päeva, see lubab kasutajal igapäevaselt samme jälgida. GPS-i sellel tootel pole, vaid Charge 2S kasutab mobiiltelefoni oma. Paraku valmistas see lahendus pettumuse: telefoni peab pidevalt endaga kaasa võtma, näiteks jooksma või kõndima minnes. Samuti tuvastasin ühtepuhku eksitusi vahemaid läbides.

Tutvu Telia e-poes lähemalt FitBit Charge 2S-ga.

ehk Võrgustuja, Digitarga looja ja toimetaja usub ja teab, et digitehnoloogiad aitavad meie igapäevatoiminguid lihtsamaks muuta, samas aitab digitehnoloogia täita aeg-ajalt tekkivaid ajalisi (ja mõnikord ka vaimseid) tühimikke meelelahutusliku või asjaliku sisuga. «Digitehnoloogia abil vahendatud kommunikatsioon ei asenda õnneks kunagi päris silmast-silma suhtlust inimestega, kes on olulised,» rõhutab ta. E-posti peab Võrgustuja meeletu tööalase ja ka eraelulise suhtluse kiirendajaks ja hõlbustajaks, et kõik ikka tehtud saaks. «Nutitelefon annab aga vabaduse liikuda ja olla samas olulistel hetkedel kättesaadav,» sõnab ta ja lisab, et eriti oluline on nutifon kriisisituatsioonide või kitsaskohtade operatiivsel lahendamisel. «Ma isegi ei julge ette kujutada seda ajakulu, mis mul oleks ametialases suhtluses, kui peaksin kõiki allkirju kuskil teenindustes andmas käima või paberpostiga saatma,» kiidab ta digiallkirjastamist. «Tean, et veel kümmekond aastat tagasi oli see reeglina nii, kuid see on üks kõige suuremaid mugavusi, mida ühe riigi kodanikule on võimalik anda.» Oma digitarklust jagab ta lihtsalt põhjusel: et inimestel oleks kõigist vidinatest, mida nad endaga kaasas kannavad või kodus hoiavad, ka praktilist kasu ja et see nende elukvaliteeti parandaks.

Kommentaarid