Apple’i tutvustatud rõhutundlikkus on telefonitehnoloogia viimane sõna, mis võimaldab oma telefoni uudsel viisil kasutada. Ameerika ettevõte Qeexo võib selles osas varsti panuseid veelgi tõsta.

Ettevõte on loomas tarkvara nimega FingerAngle, mille puhul telefoni ekraan suudaks tuvastada sõrme nurka ekraanil. See tähendab, et paljude nutitegevuste jaoks ei peaks enam kasutama mitut sõrme ning piisaks vaid ühest. Eriti kasulik oleks see nutikellade ja aktiivsusmonitoride puhul, millel ekraanipind on väga piiratud.

Funktsioon oleks teretulnud ka mängurite seas, kuna see võimaldaks kaotada kohmakad ekraanile kuvatavad juhtkangid, telefon ei peaks toetuma vaid sisseehitatud akseleromeetrile ning avaks telefoniga mängijatele täiesti uute näpuliigutuste maailma.

Apple arendas ja testis rõhutundlikkuse tehnoloogiat väga pikalt, enne kui selle oma telefonidesse lisas, kuid Qeexo puhul oleks tegemist suhteliselt lihtsa tarkvarauuendusega, mis ei nõuaks seadme riistvara väljavahetamist.

Praegu puudub ajakava, millal FingerAngle võiks tee leida telefonidesse ja tahvlitesse, kuid selle rakendamise lihtsus lubab uskuda, et see ei ole enam väga kauges tulevikus.

Allikas: Move over 3D Touch, angular finger sensing is what’s next

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid