Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Digidokumentaal on filmisari, mis valmib kaasaegseid ja taskukohaseid digilahendusi rakendades. Sel korral kasutasime GoPro kaamerat ja nutitelefoni iPhone 6s.

Film! Digitarga jõulud: digidokumentaal “Üks päev Levieri pagaritega”

#digidokumentaal #GoPro #iPhone #iPhone 6s #levier #tomtom

Digitark tegi oma kümnenda tegutsemisaasta alustuseks ja jõulude tähistamiseks algust uue ja põneva formaadiga ehk digidokumentaaliga – panime Tallinnas Kalamajas Levieri-nimelises pagariäris GoPro kaamerad terveks tööpäevaks üles ja tundsime värskete saiakeste-pirukate vastupandamatu lõhna kõrval huvi ka selle vastu, mis toimub ühes pagarikojas tööpäeva jooksul, mis algab varapimedas ehk hommikul kell kuus.

Angeelika Kang, Levieri omanik kasutab oma igapäevatöös peamiselt nutitelefoni ja sülearvutit – tahvelarvuti oli tal ennist ka, aga selle võttis juba ammu laps endale, selgitab ta.
Angeelika Kang, Levieri omanik, kasutab oma igapäevatöös peamiselt nutitelefoni ja sülearvutit – tahvelarvuti oli tal ennist ka, aga selle võttis juba ammu laps endale, selgitab ta.

Paigaldasime Levieri pagarikotta kokku kuus GoPro kaamerat ja saime teada, et pagarite käed on kibekiired – päeva jooksul jõuavad nad meisterdada sadu magusaid ja soolaseid pirukaid, koogikesi, torte ja kringleid nii letile müügiks kui ka eeltellimusteks ja teha lisaks ka 15 sorti makroone, värvilisi ja maitsvaid.

Praegusel hooajal on pagariäri lemmikuteks martsipani ja marjadega saiakesed ning loomulikult piparkoogid, mille lõhn levib majast kaugemalegi. “See majake siin lõhnab praegu nagu piparkook,” selgitab Levieri omanik Angeelika “Levier” Kang – iga päev küpsetatakse ja glasuuritakse jõulude ajal sadu piparkooke.

Levieri peetakse parima teenindusega pagariäriks Tallinnas ja selleks, et kõik maitsev alati saadaval ja letis kenasti väljas oleks, peab omanik kaamerasilma läbi ka ise järge.

Kang pajatab oma elust pagariäris ja sellest, kuidas telefon tema taskus, kaamera kohvikus ja laptop kotis aitavad tal digiajastul asju jooksu pealt korraldada. “Olen ju nagu varustaja-laomees ühes isikus,” naerab ta. Intervjuu salvestasime nutitelefoniga iPhone 6s.

Naudi filmi, mis valmis jõulutervituseks kõigile Digitarga lugejatele ning saada meile videoid oma pühademelust ja põnevatest tegemistest, mille oma taskus olevasse digikaamerasse püüad.

Häid videoid ja erinevaid videofunktsioone aegluubist kiirenduste ja põnevate filtriteni pakuvad kõik nüüdisaegsed nutitelefonid:

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid