Järjest suureneva kasutajatearvuga Facebook pakub tööandjatele suurepärase võimaluse tööle kandideerijate taustainfo kontrollimiseks.

Belgias Genti ülikoolis läbiviidud uuringu kohaselt oli sama kvalifikatsiooniga töötajal, kelle Facebooki profiili ilustas täies riides pilt, 40% suurem tõenäosus intervjuule pääseda kui vähem riides profiilipildiga kandidaadil. Uurijate sõnul kontrollitakse kõrgemalt haritud kandidaatide Facebooki kontosid rohkem, kuna nende vahel on selle põhjal hiljem lihtsam valida.

Ettevõtte huvi töötaja sotsiaalse tausta vastu ei lõpe Facebooki piltidega. Hiljuti otsustas Euroopa inimõiguste kohus, et Euroopa tööandjal on töötundidel õigus oma töötaja isiklikke sõnumeid kontrollida. See ei puuduta vaid Facebooki sõnumeid, vaid üleüldiselt veebis tehtavat. Sellest tulenevalt on mõned inimesed hakanud kasutama kahte Facebooki kontot – üks on eraelu konto ja üks professionaalne konto. Muidugi võib tööle tulles eraelu alati koju jätta ning tööl vaid tööasjadega tegeleda. Ühendriikides on tööandjad kandidaatidelt küsinud isegi nende Facebooki paroole, et intervjuu ajal saada täielikku ligipääsu kasutaja kontole.

Allikas: digitaltrends

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid