Kui eelmise aasta lõpus kirjutasime, et Facebook toob live-videote jagamise ka tavainimesteni, siis seni see funktsioon Eesti kasutajateni ei ulatunud. Nüüd võivad oma tegemisi-toimetusi reaalajas jagada ka siinsed sotsiaalmeedia kasutajad.

Uus funktsioon on esialgu saadaval küll ainult iPhone’i kasutajatele, kuid jõuab peagi ka Androidi telefonidesse. Live-video alustamiseks ava Facebooki rakendus, alusta postituse kirjutamist ning avanenud valikutest vajuta “Record and share live video”. Seejärel tekib võimalus lisada videole kirjeldus ning valida publik, kellele videot näidata. Video edastamise ajal on kasutajal võimalik jälgida, kui palju sõpru tema videot vaatab, sõpradel on võimalik kommenteerida ning peale edastust salvestub video kasutaja ajajoonele.

IMG_0522

12788683_10208788701023233_1860254136_o

Uus funktsioon jõuab järk-järgult kõikide kasutajateni ning kui sinu telefonis olevas rakenduses see võimalus puudub, siis hoia uuendustel eriti tähelepanelikult silma peal.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid