Allikas: Shutterstock

Facebooki katse piirata valeinfo levikut


Facebook, mis on viimase aasta jooksul saanud kõvasti kriitikat ja isegi otseseid süüdistusi selle eest, et annab võimaluse libauudiste levikuks, on asunud tasapisi õiges suunas tegutsema.

Viimane kaitsetaktika lükati käima üleeile. Kui avastatakse Facebooki leht, mis korduvalt levitab uudiseid valeinfoga, blokeerib Facebook selle lehe võimalused ennast reklaamida. Firma kasutab selleks kolmanda osapoole faktituvastusteenust. Midagi sarnast rakendas aasta alguses ka Google. Libainfo levitamine oli Facebookis ka varem keelatud, kuid nüüd on neil endal lihtsam sekkuda. Kui esialgu püüdis Facebook vastutust enda õlgadelt ära lükata, justkui oleks neil vaid vahendaja roll, siis seda pole aktsepteeritud ning on selge, et tuleb hakata ise tõeterasid välja sõeluma.

Blogipostituses annab Facebook teada, et on teadlik lehtedest, mis kasutavad reklaamide levitamiseks valeuudiseid. Nende viimane samm peaks ära hoidma nende lehtede rahateenimise. Kui aga kõnealused lehed lõpetavad väljamõeldud lugude jagamise, annab Facebook neile taas võimaluse reklaami osta.

Suurem Facebooki süüdistamine sai alguse 2016. aasta USA presidendi valimistel, kus tuvastati valeinfol põhinevaid uudiseid, mis mõjutasid valimistulemusi. Positiivse küljena võib välja tuua, et see on pannud suurima sotsiaalmeediaplatvormi pingutama, et piirata lugude levikut, millel puudub tõepõhi.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid