Facebooki Chrome’i uued laiendused võimaldavad jagada ja salvestada artikleid

#facebook #google chrome #pocket

Vaatamata Facebooki pingutustele toodetakse ikka veel huvitavaid artikleid ja muud tekstilist sisu ka interneti teistel lehekülgedel. Selleks, et rohkem huvitavat sisu jõuaks Facebooki, tutvustas ettevõte uut laiendust Chrome’ile artiklite mugavamaks salvestamiseks ja jagamiseks.

Laadi alla ja proovi järele!

  • Jaga Facebookis laienduse saab alla laadida siit
  • Salvesta Facebooki laadi alla siit

Kõige huvitava jagamine Facebookis ja selle enda jaoks salvestamine on kaks populaarseimat veebis sirvimise tegevust, mida Facebook soovib veelgi mugavamaks teha. Ühtlasi leviks sotsiaalvõrgustikus rohkem erinevat huvitavat sisu ja Facebooki külastatavus tõuseks.

Pärast Chrome’i brauseris laienduse allalaadimist tekib Facebooki jagamise nupp aadressiriba kõrvale. Nuppu vajutades avatakse uues brauseriaknas leht, mida soovitakse jagada, soovi korral saab jagatavale lehele lisada ka kommentaari.

Salvestatud lehed leiab Facebookist hiljem lihtsasti jälle üles. Foto: FB
Salvestatud lehed leiab Facebookist hiljem lihtsasti jälle üles. Foto: FB

Facebooki Salvesta laiendus pakub võimalust salvestada veebilehte, et seda hiljem uuesti lugeda või avada. Salvestamiseks tuleb ainult järjehoidja (Bookmark) ikoonile klõpsata. Artikli ülesleidmine on väga lihtne: esiteks ava Facebooki rakendus, liigu lahtrile “More” ja skrolli alla kuni alajaotuseni “Saved” ning oledki kohal, kõik salvestatud veebilehed on seal olemas.

Kõige huvitava jagamine Facebookis ja selle enda jaoks salvestamine on kaks kõige populaarsemat veebis sirvimise tegevust.

Save to Facebook laiendus toimib sarnaselt näiteks Instapaperi ja Pocketi rakendustega, kus saab samuti salvestada näiteks artikleid ja videoid hiljem vaatamiseks. Need rakendused pole küll nii suurtelt tegijatelt, aga see-eest on neil rohkem funktsionaalsust – näiteks salvestavad ka artikli teksti, et hiljem saaks seda ka offline`is lugeda!

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid