Messenger Rooms, kuhu mahub kuni 50 osalejat on nüüd kõigile saadaval.

 

Facebooki uus videokonverentsideks mõeldud teenus Messenger Rooms toimib mobiilis ja arvutis. Tegu on võimalusterohkema versiooniga juba olemasolevast Facebooki videokõnest, lubades osaleda kuni 50 osalejal ja seda ilma ajalise piiranguta. Ühtlasti pole vahet, kas seda kasutatakse Facebooki äpi või eelkõige tekstide vahetamiseks mõeldud Messengeri kaudu.

 

 

Piirata saab osalejaid nimeliselt või luua avalik videoruum, kuhu saavad siseneda kõik, kellel on vastav link. Seda isegi siis, kui osalejal puudub Facebooki konto. Videoruume saab teha läbi News Feedi, Gruppide ja Events’ide, et osalejad saaksid mugavalt liituda. Ruumi administraator saab valida, kes võivad liituda ning vajadusel inimesi eemaldada. Olemas on ka virtuaalne uks, mille saab kinni lükata ja lukku keerata, kui ei soovita rohkem osalejaid.

Näiteks võib valida, et ruum on avalik kõigile, kes on sõbralistis ja jagada nendega linki või siis valida kindlad inimesed sõprade seast, kes saavad seejärel personaalse Messengeri kutse. Kui otsustad teha avaliku ruumi kõigile, kes on sõbralistis, siis ilmub see News Feedi nähtavale kõigile sõpradele. Seega tasub olla ettevaatlik, et seda kogemata ei juhtuks. Tingimata tasub olla ettevaatlik ka selles osas, kuhu ja kellega linki jagada, kirjutab The Verge.

Uus funktsioon on võimalusterohke ja tehniliselt väga hea, aga võib ajada alguses ka veidi segadusse. Kõnekvaliteet on viisakas, ainus, mis mind natuke muretsema paneb on oht jätta ruum nö lahti, sest selle lõpetamine käib käsitsi ning tehes telefonis muid asju ei pruugi märgata, et kuskil all on videoruum endiselt aktiivne. Oluline on veel märkida, et erinevalt näiteks WhatsApp’ist pole kõned krüpteeritud. Facebooki sõnul nad kõnesid ei vaata ega kuula, kuid tehniliselt on neil selleks kõik võimalused olemas.

Vaatamata paljudele probleemidele on märtsis alanud COVID-19 pandeemia ajal olnud juhtivaks virtuaalse sotsialiseerumise paigaks Zoom. Alternatiivina on kasutuses veel Houseparty, mille eesmärk on samuti inimesed läbi videokõnede kokku tuua. Google’i vastav teenus kannab nime Google Meet, mis on kasutajasõbralik ja hetkel ka tasuta võimalus videokõnedeks, mis on seotud Gmaili kontodega.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid