Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Facebook Messengeris saab nüüd saadetud sõnumeid tagasi võtta

#facebook #messenger

Mõned kuud tagasi kirjutasime Facebooki uuest funktsioonist, mida paljud on kaua oodanud. Nüüd on varem kuulujutu tasandil olnud võimalus kustutada sõnumeid pärast nende saatmist ametlikult välja tulnud. Nii et kui peaks juhtuma, et saadetakse sõnum ekslikult valele inimesele või lipsab sisse andestamatu näpuviga, siis nüüd on võimalik see Messengerist kustutada.

 

Kui vajutada sõnumile, mida soovitakse kustutada, kümne minuti jooksul, siis tekib kaks valikut: “Remove for everyone” ja “Remove for you”.

 

 

Valides esimese, asendatakse saadetud sõnum kirjaga, mis annab adressaadile märku, et sõnum on kustutatud.

Eelmisel aastal tuli välja, et Facebooki juhi Mark Zuckerbergi teatud sõnumid, mis ta oli saatnud, kustusid hiljem jäljetult.

Pärimise peale kinnitas Facebook, et Zuckerbergi saadetud tekstid tõepoolest turvakaalutlustel kustutati.

Pärast seda, kui inimesed said teada Zuckerbergi (ja tõenäoliselt ka teiste Facebooki juhtivtöötajate) privileegist kustutada sõnumeid, hakati seda võimalust nõudma ka tavakasutajatele, kirjutab The Verge. Peatselt teatas Facebook, et funktsioon tuleb ja on juba töös.

Tänaseks päevaks peaks tagasivõtmise võimalus olema kasutamiseks valmis nii iOSi kui ka Androidi kasutajatele. Kes kasutab Messengeri Desktop-versiooni laua- või sülearvutis, siis ka selles on nimetatud uued võimalused. Kui uut funktsiooni ei paista, siis võib proovida äpi uuendamist.

Kuigi sõnumeid saab enda ja adressaadi silmade eest kaotada, jäävad need väga tõenäoliselt Facebooki serveritesse ikka alles, lisaks on Messengeri vestlused krüpteerimata kujul.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid