Facebook Messengeri tulevad krüpteeritud hääl- ja videokõned

#FB messenger #krüpteerimine

Facebook on välja toomas uusi funktsioone Messengeri kasutajatele, kes saavad muuta vestlused otsast-lõpuni krüpteerituks. Peatselt saab helistada Messengeri kontaktidele kasutades hääl- või videokõne ning samas teades, et vestlus on otsast-lõpuni krüpteeritud. Sama võimalust pakub juba varasemalt Whatsapp.

 

See tähendab, et mitte keegi teine peale inimese, kellega suhtled, ei saa näha su jutuajamisi, ei kirjutatud vestluseid ega kõnesid. Sellegipoolest jääb sobimatutest kontaktidest raporteerimise võimalus, kui seda peaks vaja minema.

Varasemalt oli võimalus saata Messengeris nn kaduvaid sõnumeid, mida ei saa enam hiljem üles otsida. Krüpteeritud ja ainult mingi aja näha oleva chati saab aktiveerida, kui vestluses vajutada profiilipildile ja valida “Go to secret conversation”. Taimeri ikoon laseb valida kui kaua teine osapool sõnumit vaadata saab. Valida saab viie sekundi ja kahekümne nelja tunni vahel.

Lisaks on Facebookil plaanis veel uuendusi – lähinädalatel peaks kasutajateni jõudma võimalus krüpteeritult kasutada grupivestluseid ja -kõnesid, kirjutab Engadget. Piiratud arvule kasutajatele tuleb võimalus ka testida krüpteeritud Instagrami suhtlust.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid