Facebook Messenger toob välja Watch Together’i, millega saab vaadata videosid koos sõpradega


Hiljuti on mitmed äpid välja toonud ühise videovaatamise võimaluse, neist kõige hiljutisem on Facebook Messenger. Sel nädalal väljakuulutatud Watch Together on funktsioon Messengeri äpi sees, mis lubab vaadata videosid läbi Facebook Watch’i ning samal ajal nähes live-videot oma sõpradest. Koosvaatamise funktsioon tuleb välja kogu maailmas.

 

Et koos vaatamist proovida, tõmba sõrmega videokõne ajal või Messenger Roomis üles ja vajuta uuele Watch Together nupule. Seejärel soovitab Facebook videosid, mida vaadata. Otsida saab kategooriate järgi või siis konkreetset video. Messengeri videokõne ajal saab videosid vaadata kõige rohkem kaheksa inimest, Messenger Room’is aga kuni viiskümmend.

Facebooki sõnul tehakse Messengeris päevas 150 miljonit videokõnet ja saadetakse 200 miljonit videot ning need arvud kasvavad jõudsalt. See on märk netisuhtluse muutumisest üha visuaalsemaks.

Ühine videovaatamise võimalus on ilmselt kõige populaarsem tänavune äpifunktsioon. Selle on välja toonud Disney Plus, Netflix, Hulu, Amazon ja Twitch. Nimetatud teenuste ja Messsengeri Watch Togetheri vahel on siiski suured erinevused. Ennekõike on striiminguteenustes palju suuremad videovaramud. Facebook Watch on veidi segadusseajav segu originaalsarjadest, live-üritustest, muusikavideodest, creator content’ist ja väiksest valikust Hollywoodi filmidest, kirjutab The Verge.

Lisaks on teisi videolahendusi võimalik enamasti vaadata süle-või lauaarvuti suuremalt ekraanilt, Watch Together toimib ainult telefoniekraanil. Vähemalt saab vaadata nii püstises kui ka pikali ehk landscape-režiimis. Testid on näidanud, et uus funktsioon on väga populaarne, eriti noorte nn järgmise generatsiooni kasutajate seas, kellel pole veel oma sülearvutit. Nii et, mida noorem sa oled, seda rohkem see sulle ilmselt meeldib.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.