Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kas olete lapsevanemana soovinud kontrollida, mida laps teeb nutitelefonis või tahvelarvutis ning kellega ta suhtleb? Facebook hakkab avaldama rakendust, mis peaks muutma laste kasvatuse digitaalmaailmas lihtsamaks.

 

Välja on tulemas rakendus, mille nimeks on Facebook Kids (tõlge ”Laste Facebook”). Rakenduse abil on võimalik luua ühendus kahe lapse vahel kui mõlemad vanemad kinnitavad selle salajase koodiga, mis tuleb nende telefoni. Kõige parem antud rakenduse juures on see, et lapsevanemad ei pea omavahel Facebookis sõbrad olema.

 

 

Kuidas see täpsemalt töötab?

 

Facebook genereerib juhuslikud nelja tähelised paroolid täiskasvanutele, mille nad peavad kirjutama rakendusse. Mõlemad vanemad saavad nutitelefoni notificationi (teadaande), et nende võsukesed on rakenduses ühenduse loonud.

Rakenduse eesmärk on ühendada võrku ka need lapsed, kes on alla 13-aasta vanad. Seaduse järgi ei tohi lapsed luua endale Facebooki kontot enne seda vanust aga samas sõnumeid võiksid nad siiski saada saata. Tuleb meeles pidama, et mõlemad lapsevanemad saavad turvalise koodi, millega enda võsukesed saab võrku ühendada. Ilma täiskasvanuteta ei saa lapsed omavahel suhelda.

Uuringutest on olnud näha, et lastevanemad on sarnast rakendust ootanud juba aastaid ja nüüd on see lõpuks olemas. Selline rakendus võib olla mitmetele inimestele vastuoluline, kuid peame nentima, et aina rahvast ühendub internetti ja suhtleb seal omavahel.  Võib oletada, et lapsed ükshetk saavad Facebookist üle ja liiguvad edasi hoopsi Instagrami ja Snapchati. Antud lahendust võib hakata kasutama juba täna.

 

Rakendus Androidile.

Rakendus iOSle.

 

 

Allikas

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi