Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Facebook elavneb märgatavalt – profiilipildiks video ja parimad hetked reaalajas sõpradega jagamiseks

#facebook #facebook live #reaalajas videod #striimimine #video #videoedastus #videote jagamine

Meie esindatus Facebookis elavneb iga päevaga. Nüüdsest saab profiilipildi asemele panna lustliku 7-sekundilise video, aga sellega muudatused ei piirdu. Mõni kuu tagasi tutvustas Facebook funktsiooni reaalajas videote edastamiseks. Seni said seda kasutada vaid valitud inimesed nagu Dwayne “The Rock” Johnson ja Serena Williams, kuid nüüdsest saab oma põnevaid eluhetki reaalajas näidata ka üha suurem hulk “tavalisi” inimesi.

Hoia pilku peal, kas sinu kontole on juba uus LIVE-võimekus lisatud!
Hoia pilku peal, kas sinu kontole on juba uus LIVE-võimekus lisatud!

Testimisel pikalt olnud otsepildi edastuse võimekus Facebook Live jõuab nüüd samm-sammult ka kõikide suhtlusvõrgustiku kasutajateni, tänase seisuga küll veel mitte Eesti kasutajateni, aga ilmselt juhtub see peagi mõne järgmise äpireliisiga.

Erinevalt teistest sarnastest rakendustest nagu Meerkat ja Periscope, mille videod peale edastuse lõppu kustutatakse, salvestub Facebooki videoedastus kasutaja kontole ning seda saab vaadata ka hiljem. Lisaks võimaldab Facebook Live pilti näidata ainult oma sõpradele, mil teiste rakenduste puhul saavad seda vaadata kõik.

Veel detsembrikuu algul üksikutele Ühendriikides elavatele iPhone’i kasutajatele ligipääsetav funktsioon hakkab järk-järgult laienema kõikidele Facebooki kasutajatele. Kaugel elavate sõprade ja sugulastega ühenduse pidamiseks, ühistest üritustest osasaamiseks ning niisama suhtlemiseks ei ole enam tarvis muud kui Facebooki kontot ning nutitelefoni.

Lisaks Live’ile saavad kasutajad tulevaste uuendustega ka funktsiooni, mis sarnaselt rakendusega Google Photos erinevad pildid ja videod automaatselt fotokollaažiks monteerib. Loodud kollaaži saab pilte ja videoid ka ise lisada ja eemaldada ning nende järjekorda muuta. Telefoni rakenduste värskendustel tasub silm peal hoida, et esimesel võimalusel uuendused ise järele proovida.

Facebooki uus funktsionaalsus - lisa profiilipildi asemele 7sekundiline videotervitus!
Facebooki uus funktsionaalsus: lisa profiilipildi asemele 7-sekundiline videotervitus!

Samuti on juba ka Eesti kasutajatele avatud võimalus panna profiilipildi asemele hoopis emotsionaalne, lustakas või tõsine videoklipp, mille pikkust küll piiratakse 7 sekundiga. See on aga piisav aeg, et anda edasi oma hetke-emotsioon või sõnum.

Selleks, et uut liikuvat profiilipilti katsetada, ava nutiseadmes (praegu veel vaid iPhone’i kasutajatele avatud) Facebooki rakendus ja seal oma profiil, vali profiilipildi muutmine (Edit profiilipildi nurgas) ja Take a New Profile Video.

Salvesta video, vaata see üle ning vali avakaader, näpuga videoreal lohistades.

On kuulda, et vaikselt rullub laiali ka Facebooki uus profiilikujundus nutiseadmetes, kus profiilipilt/video paigutatakse hoopis keskele.

Milliseid emotsioone väljendad sina 7 sekundi jooksul?
Milliseid emotsioone väljendad sina 7 sekundi jooksul?

Allikas: digitaltrends

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid