Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Aeglase internetipaketi või aegunud nutitelefoniga võib Facebooki kasutamine olla äärmiselt pikaldane ja närvesööv tegevus. Sellepärast on Facebook välja tulnud lihtsustatud rakendusega Facebook Lite, mis kasutab vähem andmemahtu ning töötab isegi aeglasematel kiirustel kui 2G.

Rakenduse arendamisel lähtuti kolmest pidepunktist

  • Rakendus peab töötama ükskõik millisel Android-seadmel, olenemata selle mälumahust või protsessorist.
  • Peab töötama kiiresti ka 2G võrgus, mille kaudu 4 miljardit inimest internetis käivad.
  • Peab kasutama võimalikult vähe andmemahtu, kuna internetikasutust enim takistavaks asjaoluks ei ole mitte selle saadavus, vaid hind.

Facebook Lite on rakendus, mille loomisel on mõeldud spetsiaalselt arenevatele riikidele nagu India, Aafrika ja Indoneesia, eesmärgiga aidata ka järgmised miljard inimest sotsiaalvõrgustiku pardale.

Facebook Lite ei võimalda oma kasutajatele andmemahukaid toiminguid nagu videod või lähedal asuvate sõprade positsioneerimine ning ka esilehel kuvatavaid pilte ei laeta enne täisresolutsioonile, kui nende peale vajutatakse. Selle tulemusena tagatakse kasutajale kalli andmeside piirkonnas madalamad kulud ning halvema levi piirkonnas uudisvoo kiirem laadimine.

Facebook Lite rakendust Eestis alla laadida ei saa – äpp on suunatud arengumaadele nagu Nepal, Nigeeria ja Bangladesh. Foto: ekraanitõmmis.
Facebook Lite’i rakendust Eestis alla laadida ei saa – äpp on suunatud arengumaadele.

Facebook on arengumaade kasutajaid jahtinud juba aastaid, kasutades selleks nii Facebook Zerot (Facebooki tekstiversioon) kui ka Facebook For Everyphone’i (rakendus, mis oli samuti mõeldud madalamate näitajatega telefonide jaoks), kuid pärast rakenduse väljaandmist Nepalis, Nigeerias ja Bangladeshis saadud positiivne tagasiside lubab Facebook Lite’i jaoks pikemat eluiga.

Facebook Lite on saadaval ainult Android-seadmetele ning praegu ei ole see Eestis saadaval. Kuid milleks me peaksimegi tahtma Eesti 4G levialas kasutada madalama resolutsiooni ning ilma videoteta Facebooki rakendust?

Allikas: Facebook Lite Is A Stripped Down Android App For The Developing World

 

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid