Tänavu esimeses kvartalis mahtusid kümne enimmüüdud mobiiltelefoni hulka vaid kolme tootja mudelid: Apple, Samsung ja Huawei.

Telia Eesti müügikanalite statistika näitab, et kümne müüduma telefoni hulka mahtus 2 Apple’i, 5 Samsungi ja 3 Huawei mudelit. Üle tüki aja koosnes esikümme vaid nutitelefonidest ning ühtegi nuputelefoni sel korral edetabelisse ei mahtunud.

Tugevaima tulemuse tegi esimeses kvartalis taas Apple, kelle iPhone 7 edestas Samsung Galaxy S7 seeriat. Kolmandale kohale platseerus taas Apple oma iPhone SE mudeliga.

Telia esimese kvartali müüdumad mobiiltelefonid:

Apple iPhone 7
Samsung Galaxy S7/S7 Edge
Apple iPhone SE
Huawei P9 Lite DS 2GB
Huawei P8 Lite DS
Samsung Galaxy J3 2016
Samsung Galaxy J5 2016
Samsung Galaxy A5 2017
Samsung Galaxy A3 2017
Huawei P9 (Dual SIM)

“Galaxy A-seeria jõudis müüki reaalselt jaanuari lõpus, mistõttu kajastub edetabelis kahe, mitte kolme kuu tulemus. Kui uus seeria jõudnuks müüki kohe kvartali alguses, oleks kindlasti tagatud koht esikolmikus,” sõnas Telia Eesti tootejuht Taavi Ting. Ta märkis, et esimese kolme kuu jooksul tegid just Samsungi mudelid ühtlaselt hea tulemuse, mida toetas uue A-seeria müügile jõudmine.

Teises kvartalis tõotab tema hinnangul hea tulemuse teha Samsungi uus lipulaev Galaxy S8/S8+, mis on olnud siiani eelmüügist tellitav ning jõudis kõigis Telia kanalites müüki 28. aprillil.

Teise kvartali staar on tõenäoliselt Samsungi uus lipulaev Galaxy S8/S8+

“Uue Samsungi lipulaev läheb inimestele vägagi korda. Kui võrrelda eelmüüke möödunud aasta lipulaevaga S7/S7 Edge, mis oli seni parima eelmüügi tulemusega Androidi nutitelefon, siis tänavu on müük u 30% suurem. Üllatav on ka suurema versiooni ehk S8+ menu, mille puhul viis Samsung tänavu ekraani disaini pea maksimumini ning mis võimaldab 6,2-tollist S8+ nutitelefoni ülimalt käepäraselt kasutada.”

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid