Endomondo – kasulik mobiilirakendus trennide mõõtmiseks

#tervis

endomondo logoMetsaradadel ja teedel on liikumas hulgaliselt tervisesportlasi, kes naudivad värsket õhku ja enese liigutamist. Suur osa neist on huvitatud ka sellest, kuidas trenn välja tuli ja milline on areng – ajakulu, distants, kiirus, keskmine kilomeetri läbimise aeg, pulsisagedus jms. Seda on väga lihtne jälgida Endomondo rakendusega, mille saad laadida igasse nutitelefoni ja trenni kaasa võtta.

Mida Endomondoga teha saab?

Endomondosse saad salvestada trenne enam kui 50 spordialal. Kui Sa treenid väljas ja GPS-signaal on telefonile kättesaadav, salvestatakse ka sinu trenni teekond. Kui treenid siseruumides ja GPS-signaali ei ole, saad pärast oma tulemused ja tegevused käsitsi Endomondosse sisestada.

Andmeid saad sisestada nii veebirakenduses kui mobiilis. Kui käisid näiteks basseinis ujumas, sisestad läbitud kilomeetrid ja aja ning Endomondo arvutab sulle lisaks veel kulutatud kalorite hulga (kalorikulu arvutamine käib läbi sinu profiilile sisestatud andmete – kaal, pikkus, pulsivahemikud jne).

Kui oled treeningu käigus saavutanud oma parima tulemuse või oled teinud eelmisest korrast paremini, toob Endomondo selle välja “Best Distances” jaotuse all ja paneb kollase karika treeningu juurde :).

endomondo - parim tulemus

Bluetoothiga ühendatud pulsiandurist andmed otse Endomondosse

Kui sa treenid pulsikellaga või bluetoothiga ühenduva pulsianduriga, saad näha ka pulsisagedusi koos keskmise ja maksimaalse pulsiga. Kui sul on bluetoothiga ühilduv pulsiandur pulsivöö küljes, saad selle telefoniga ühendada. Läbi Endomondo rakenduse saad seda kõike jälgida ja ei pea hiljem andmeid eraldi importima. Pulsikella kasutades tuleb andmed kellast rakendusse eraldi edastada.

Endomondo on terve treeningu jooksul online ja salvestab samaaegselt Sinu treeningut. miinusküljeks on see, et kui aku saab tühjaks, siis rakendus Sinu treeningut enam edasi ei salvesta.

Endomondo treeningu ajal

GPS-ga pulsikellast andmed paari klikiga Endomondosse

Pulsikellasid on erinevaid. Näiteks Garmini kelladesse on sisseehitatud GPS, mis salvestab teekonna ja pulsilöögid üheaegselt. Garmini kellast on võimalik andmeid transportida paari klikiga ka Endomondo keskkonda, kus saad omakorda kõiki treeninguid hallata ja jälgida.

GPS’iga pulsikella eelis on see, et sul pole vaja telefoni kaasas kanda ja selle jaoks eraldi taskut või käehoidjat osta. Ideaalseks teeks olukorra see, kui pulsikell oleks kogu treeningu Endomondos online ja hiljem poleks tarvis andmeid eraldi transportida.

Lemmikmuusika ja juhendid läbi Endomondo

Treeningu vältel saad kuulata oma telefonist ka lemmikmuusikat. Selle saad mängima panna läbi Endomondo rakenduse ja pärast saad jälgida isegi seda, millised palad sul südame ja jalad kiiremini tatsuma panid.

Treeningusse saad kaasata ka virtuaalse juhendaja, kes annab sulle infot läbitud kilomeetritest, ajast, kilomeetri ajast, pulsist jne. Kellele juhendid ei sobi, saab selle funktsiooni vajadusel välja lülitada.

Treeningute ajalugu ja statistika mugavalt kättesaadav

Kõiki tehtud treeninguid on Sul võimalik vaadata Endomondost History alajaotusest.

endomondo - trennide ajalugu

Statistics alajaotusest saad vaadata päevade, nädalate, kuude või aastate lõikes oma erinevate spordialade tulemusi. Seal saad spordiala lõikes välja võtta distantsid, treeningkorrad, keskmise pulsi kõikuvuse, kulutatud kalorid, keskmise km aja jne. Näiteks saad võrrelda, kas sinu treening on toonud sinu keskmist pulsisagedust alla või on see hoopis tõusnud.

Endomondosse saad lisada ka igapäevase kaalu, mille kõikumist võid jällegi võrrelda statistika skaalal.

Jaga oma trenniinfot sõpradega ja vaata, mida nemad teevad

Endomondo on mugavalt ära seotav näiteks oma Facebooki kontoga. Tegemist on sotsiaalse rakendusega, kus saad “sõbruneda” teiste spordihuvilistega ning siis jälgida, milliseid trenne ja tulemusi teevad Sinu sõbrad. Enda treeninguid, trennimuusikat ja teekondi saad ise mugavalt sõpradega jagada. Sageli tekib endalgi tahtmine kohe sportima minna, kui näed, et sõbrad seda just teevad.

endomondo - ülevaade sõprade trennidest

Kuidas ma Endomondo endale saan?

Endomondo rakendust saad laadida oma telefoni läbi erinevate rakenduste poodide. Endomondo on kättesaadav 7’le erinevale mobiiliplatvormile – Android, iOS, Windows Mobile, RIM, Windows Phone, Symbian, Java.

endomondo - rakendused poodides

Selleks, et Endomondot kasutada, peab kindlasti telefonil olema sisseehitatud GPS-moodul, mis võimaldab positsioneerida Sinu asukohta ja teekondi salvestada. Hiljem saad oma treeningtulemusi jälgida ja analüüsida Endomondo veebist.

Endomondost on tasuta ja tasuline Premium versioon

Endomondo põhiversioon on kättesaadav tasuta. Selleks, et võimalusi maksimaalselt ära kasutada, saad osta Premium versiooni. Aastamakse on 19,99$ (ca 15€ olenevalt kursist), kuid  osta saad Premium versiooni ka kuu kaupa. Kuutasu on 2,99$ (ca 2,25€).

Sentide eest saad osta vajadusel erinevaid lisafunktsioone. Näiteks saad soetada funktsiooni, mis madala akutaseme puhul korrigeerib telefoni kasutust selliselt, et saaksid oma treeningu lõpule viia.

Premium versiooniga näed rohkem andeid

Omast kogemusest võin öelda, et Premium versioonist näed oluliselt rohkem statistikat ja andmeid, mida sul vaja võib minna. Kui Sind huvitab ainult läbitud distants, aeg, pulss, keskmine ja maksimaalne kiirus ja kilomeetri läbimise ajad ning statistikasse ei pea vajalikuks süvitsi minna, piisab tasuta versioonist.

Premium versioon arvestab sinu treeningtsoonidega

Premium versioon võimaldab sul analüüsida erinevaid treeningtsoone, milles oled treeningu vältel treeninud. Selleks, et teada oma õigeid treeningtsoone, tuleks esmalt teha koormustest. Kui seda teinud ei ole, annab Endomondo sulle ette lihstalt keskmised tsoonid, kuid need ei pruugi sobida sinu tegeliku vahemikuga.

endomondo - trenni statistika

Pulsi saab Endomondo kätte spetsiaalse pulsivöö abil, millel on küljes bluetooth andur. Näiteks saab kasutada Polari pulsivööd koos bluetooth pulsianduriga. Ostmisel pane tähele, et pulsiandur toimiks Sinu telefoni operatsioonisüsteemiga (Androidile mõeldud andur ei ühildu iOS’ga).

Rohkem võrdlusandmeid: ajalugu, ilm, teised kasutajad

endomondo - treeningu marsruut

History alajaotusest saad kätte treeningute võrdlused kilomeetrite kaupa.

Samuti on võimalik sportlike tegevuste võrdlus Sinu Endomondo sõprade ja kõigi teiste Endomondo kasutajatega. Seal saad näiteks vaadata, kui hea oled sa näiteks 30-aastaste naiste hulgas, kes jooksevad 10 km.

Personal Best ajalugu. Tee väljavõte, kui palju on Sinu 5 km aeg aja jooksul paranenud. Statistikat saad vaadata päevade, nädalate, kuude ja aastate lõikes ning selle põhjal seada endale uued eesmärgid.

Treeningute analüüs on oluliselt informatiivsem ja saad analüüsida kõiki võimalikke näitajaid. Näiteks saad panna ühe graafiku peale ühes kuus läbitud distantsi, keskmise pulsisageduse ja keskmise km aja ning vaadata oma arengut pulsis või kiiruses.

Ilmaolud koos niiskuse % näidu, temperatuuri, pilvisuse, päikselisuse, vihma, lume ja tuulega. Tagantjärgi on päris hea vaadata, et konkreetse jooksu tegin talvel -15 kraadises lumises ilmas. Saad uurida, kuidas see distantsi, kiirust ning südamelööke mõjutas.

Analüüsivõimaluste ja ühilduvad seadmete loetelu

Tegelikult võimaldab Endomondo veel väga palju, mida kõike sa ühe oma treeningu kohta teada saad. Ülevaate kõigist Endomondo võimalustest ja funtsioonidest saad siit.

Samast kohast leiad ka erinevate brändide seadmed, millega Endomondo on suuteline koos toimima.

Endomondo suurendab spordisoovi

Igal juhul võin öelda, et päris kindlasti tõstab Endomondo kasutamine Sinu sportlikut aktiivsust. Mida rohkem infot Sul oma treeningutest on, seda rohkem on analüüsida ja järeldusi teha.

endomondo

Ja veel kaks olulist asja – Endomondo teeb treenimise põnevamaks! Rääkimata sellest, et kui näed teiste aktiivsust, tekib endalgi isu välja minna.

 

ehk lihtne, stiilne ja nutikas Piret teab, et lihtsuses ja kiiruses peitub võlu. «Meie ümber on palju asju, mida on võimalik lihtsamaks muuta ja selle kaudu aega võita, mis on meile väga kallis,» julgustab ta ka teisi olema digitargem. Igapäevaselt kasutab ta aktiivselt nutikat spordikella, nutitelefoni ja pilve-teenust (et back-up'ida, share'ida, save'ida, remember'ida paremini). Tema digielu algas ühest ilusast päevast 10 aastat tagasi, kui ta astus sisse esimesse digikaupade jaeketti. Nüüd levitab ta oma digitarklust selleks, et inimesed teaksid, kui palju võimalusi nende ümber on, milleni nad ei ole ise ehk veel jõudnud.

Kommentaarid