Suurtel digisuhtlejatel on suur väljakutse hallata isiklikku ja tööalast suhtlust nii, et midagi kahesilmavahele ei jääks - Franz tuleb appi.

Maailm läheb järjest keerukamaks ja enam ei piisa vaid ühest suhtlusplatvormist. Kui sa oled ka üks neist, kes sõpradega räägib Facebook Messengeris, peab tööalaseid grupivestlusi Slackis, hoiab oma välismaiste sõpradega ühendust Whatsappi abil ja klõbistab mängu-chat’e mugavalt Steamis, siis on sulle tuttav see stress, mida kõigil neil keskkondadel silma peal hoidmine kaasa toob.

Chattimine on muutunud loomulikuks suhtlusviisiks, olles lihtne ja kõigile arusaadav. Kuid see lihtsus on näiline, sest suhtlemiseks kasutatavaid rakendusi on liiga palju.

Igaüks neist õigustab ennast oma nišis, kuid kokkuvõttes on tähelepanu nõudvaid märguandeid pöörane hulk ja need kõik on mingis kontekstis olulised.

Ometi saame korraga keskenduda vaid ühele.

Kuidas sõeluda välja käesoleval hetkel kõige olulisem tegevus?

Franz näeb välja puhas ja stiilne.
Franz näeb välja puhas ja stiilne.

Saksapärase nimega Franz ühendab üle kümne suhtlusprogrammi ehk messenger’i ühte patta, kust on neile mugav ligi pääseda. Kõik see näeb välja puhas, valge ja justkui veebibrauseris, kus üleval on reas erinevad tab’id.

Aknaid vahetades avanevad programmid kiirelt ja käepäraselt. Nii on kogu suhtlus kokku koondatud ja ei pea muretsema, et midagi jääb märkamata. Tänu sellele võib äppide märguandeid näiteks telefonis või tahvlis kinni keerata ning regulaarselt Franzi külastada.

Ära kaota enam ühtki vestlust

Enam pole vaja möllata veebilehitseja akende vahel, kus on oht, et neid on korraga lahti liiga palju. Tihti kaovad suhtlusaknad muude veebilehtede vahele lihtsalt ära.

Programmis saab kasutada ka ühe platvormi mitut kontot, mis hõlbustab näiteks mitmel Facebooki-kontol toimetaja tegevust. Päris igale poole Franzi kaasa võtta ei saa, sest see toimib vaid Windowsil, Macil ja Linuxil, olles põhimõtteliselt nagu veebibrauser, aga ainult suhtlemiseks.

Nii saab jätta Safarid ja Firefoxid üksnes veebilehtede külastamiseks. Tegu on turvalise teenusega ning Franz andmeid ei vaata. Whatsappi ja Telegrami krüpteeritud sõnumid ja pildid on ikka sama kaitstud kui enne.

Lõpuks ometi on midagi, mis vähemalt kogub samal ajal mitmel kontol toimuvad vestlused ühte kohta kokku: nii on lihtsam seda kõike jälgida.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid