Elioni Kodujuhtimine – jälgi ja juhi oma kodu ka eemal olles!


Elioni kodujuhtimine Elioni Kodujuhtimine on Eestis uus ja ainulaadne teenus, mis võimaldab ühendada suure osa koduelektroonikast nutikate seadmetega ja neid selle tulemusena distantsilt hallata. Kodu saad  jälgida ja juhtida nii veebi, telefoni kui tahvelarvuti kaudu. Teenusest on abi nii turvalisuse tagamisel kui koduste seadmete kõige optimaalsemal ärakasutamisel.

Kodujuhtimine võimaldab inimestel jälgida oma korterit või maja kaamerate ja andurite abil ning automatiseerida koduste elektroonikaseadmete töö. Ise eemal viibides saab seadmeid veebist juhtida ning näha nende jooksvat elektrikulu ja olekut. Samuti on võimalik vaadata energiakulu statistikat ja ajalugu.

Pistikusse ühendatud seadmetele saad õpetada selgeks reeglid, mis lülitavad tulesid, telerit või muid seadmeid automaatselt sisse ja välja. Kodu saab ka valvesse panna ning ohu või häire korral tellida teate mobiili või meili peale. Oma kodus toimuvat näevad ja saavad hallata ainult koduomanikud ise.

Loe Kodujuhtimisest täpsemalt.

kodujuhtimise keskkonna avavaade

Milliseid võimalusi Kodujuhtimine pakub?

Kodus toimuva jälgimine ja juhtimine

Kuna teenusega on võimalik koju paigutada ka kaamerad, saad valvata, juhtida ja jälgida reaalajas, mis su kodus tegelikult toimub! Näiteks saad uurida, kas ja kes on parajasti kodus, kas vajalikud aknad on kinni/lahti või veenduda, et koju pole tulnud kutsumata külalisi.

kodujuhtimine - sündmuste logi

Kodu saad ise eemal olles valve alla panna ja selle ka maha võtta. Kui kodus on hädaolukord, teavitab Kodujuhtimise süsteem sind koheselt.

Energiatarbimise jälgimine

Süsteemi saad ühendada nutipistiku, mille abil võid elektrikulusid mõõta. Nii saad koduseid seadmeid kaugelt juhtida (näiteks kasvõi elektriradiaatori enne kojuminekut sisse lülitada), nende energiakulu jälgida ja hinnata ning ka temperatuuri kontrollida.

kodujuhtimine - elektri tarbimise jälgimine

Teenuse testimisel proovisid paljud osalenud lülitada nutipistiku abil süsteemi erinevaid elektriseadmeid, et nende energiakulu hinnata. Kui kasutaja leiab “energiaröövlid”, mida nutikalt automatiseerides ja juhtides saab optimeerida, tasub Kodujuhtimisse just see seade lisada.

Kaamerasalvestus

Kodus toimuvat, mis kaamera silma alla jääb, saad ka salvestada. Video salvestatakse ja sa saad seda veebikeskkonnas hiljem vaadata. Salvestuse maht võib olla kuni 100 GB.

Juhi arvuti, tahvli ja telefoniga

Kogu Kodujuhtimise haldamiseks on loodud spetsiaalne veebikeskkond. Logi sisse, et seadmeid juhtida, neid lisada või eemaldada, jälgida statistikat ja ajalugu ning uurida videosalvestusi.

Selleks, et teenus oleks tõepoolest hästi juhitav, on veebikeskkonnale loodud mugav mobiiliveeb. Lühinumbri abil saad kodu valvesse panna ja maha võtta.

Milliseid seadmeid saab Kodujuhtimisse ühendada?

Esialgu saab Kodujuhtimisse ühendada Elioni valikust 8 erinevat seadet, kuid nii seadmete kui teenuste valik hakkab juba lähitulevikus kasvama.

  • Kodujuhtimise südameks on keskseade, mis loob vajaliku võrgu ja suhtleb kõigi süsteemi ühendatud teiste seadmetega. Toimimiseks on vajalik võrgukaabel, mis keskseadmega ühendatakse. Voolu katkemisel töötab keskseade patareidelt ning võrguühenduse kadumisel loob seade 2G võrgu.

kodujuhtimise keskus

  • Kaamera – koduste tegevuste jälgimiseks ning salvestamiseks.
  • Liikumisandur – inimkeha temperatuurile lähedase temperatuuriga objektide liikumise tuvastamiseks.
  • Akna- ja ukseandur – akende-uste avatud/suletud oleku tuvastamiseks, automaatreeglite loomiseks.
  • Suitsuandur – tavapärane suitsuanduri funktsionaalsus, millele on lisatud temperatuuri tuvastamine.
  • Juhtimispult – seadmete juhtimiseks ise kodus olles, näiteks süsteemi ühendatud valgusti sisselülitamiseks või ka valvestamiseks.
  • Nutipistik – seadmete eemalt sisse- ja väljalülitamise võimaldamiseks.
  • Energiatarbimise lugeja – seadme elektritarbe tuvastamiseks.

kodujuhtimine - valvekaamera

Automaatreeglid – tee kodu selliseks nagu filmides

Ilmselt paljud meist on filmidest näinud, kus tegelane liigub ühest toast teise ja näiteks teler hakkab mängima või hoopis tuli läheb põlema/kustu. Kodujuhtimise teenusele saad veebikeskkonnas määrata täpsed reeglid, kuidas “Sinu kodu käitub” teatud liikumisele või indikaatoritele.

See on mugavust pakkuv võimalus, mis eeldab korra veebikeskkonnas reeglite paikapanekut ja hiljem toimivad need juba vastavalt Sinu soovidele.

Tutvu Kodujuhtimisega!

kodujuhtimine - automaatsed reeglid

Kodujuhtimist arendatud üle kahe aasta

Elionis arendati kodujuhtimist enne turuletoomist üle kahe aasta ja projektiga oli seotud üle 20 erineva ettevõtte. Sarnast teenust arendab Elion ka koos TeliaSoneraga, et pakkuda seda kogu Skandinaavias.

ehk Võrgustuja, Digitarga looja ja toimetaja usub ja teab, et digitehnoloogiad aitavad meie igapäevatoiminguid lihtsamaks muuta, samas aitab digitehnoloogia täita aeg-ajalt tekkivaid ajalisi (ja mõnikord ka vaimseid) tühimikke meelelahutusliku või asjaliku sisuga. «Digitehnoloogia abil vahendatud kommunikatsioon ei asenda õnneks kunagi päris silmast-silma suhtlust inimestega, kes on olulised,» rõhutab ta. E-posti peab Võrgustuja meeletu tööalase ja ka eraelulise suhtluse kiirendajaks ja hõlbustajaks, et kõik ikka tehtud saaks. «Nutitelefon annab aga vabaduse liikuda ja olla samas olulistel hetkedel kättesaadav,» sõnab ta ja lisab, et eriti oluline on nutifon kriisisituatsioonide või kitsaskohtade operatiivsel lahendamisel. «Ma isegi ei julge ette kujutada seda ajakulu, mis mul oleks ametialases suhtluses, kui peaksin kõiki allkirju kuskil teenindustes andmas käima või paberpostiga saatma,» kiidab ta digiallkirjastamist. «Tean, et veel kümmekond aastat tagasi oli see reeglina nii, kuid see on üks kõige suuremaid mugavusi, mida ühe riigi kodanikule on võimalik anda.» Oma digitarklust jagab ta lihtsalt põhjusel: et inimestel oleks kõigist vidinatest, mida nad endaga kaasas kannavad või kodus hoiavad, ka praktilist kasu ja et see nende elukvaliteeti parandaks.

Kommentaarid