Elektriautod on muutumas järjest igapäevasemateks tarbeesemeteks ning kuigi hind on võrreldes tavaautodega märgatavalt kallim, näeme neid Tallinna tänavatel juba märksa rohkem.

Elektriauto teevad kalliks peamiselt auto aluse külge kinnitatud kõrgtehnoloogilised akud, mis võivad moodustada pea poole auto maksumusest.

Allikas: Transport & Environment
Allikas: Transport & Environment

Selle aasta lõpuks võime Euroopa Liidus näha rohkem kui 500 000 elektriautot, teatab MTÜ Transport & Keskkond. Sellele on kaasa aidanud edukas müük Norras ja Hollandis, mis Euroopa 2016. aasta lõpuks Hiina järel maailmas teisele kohale võib viia. Siiski on välja toodud ka kitsaskoht: kui Euroopa riigid ei peaks suutma poliitiliste otsuste ja seaduste osas konsensust leida, jääks müüginumber lähiajal üsna sarnaseks. Riigimehed peavad eelnevalt saama aru elektriautode kasulikkusest.

populaarsemad elektriautod Eestis

1. Nissan Leaf

Reklaam ja odavam hind müüvad. See väike masin on aastaga teinud statistika kohaselt üüratu tõusu – aasta algusest siiani müüdud elektriautodest olid lausa 62,5 protsenti Nissan Leafid. Veel möödunud aastal oli osakaalunumbriks kõigest 30,8 protsenti. Kokku on neid masinad sel aastal Eestis müüdud 30 ning Euroopas paigutub see auto 2. kohale.

Populaarseim elektriauto eestis - Nissan Leaf. Foto: nissan.ee
Populaarseim elektriauto Eestis: Nissan Leaf. Foto: nissan.ee

2. Tesla Model S

Siiani minu lemmik-elektriauto tänu disainile ja praktilisusele. Viimase paari aastaga on Teslasid ostetud kokku 10, mis teeb selle mudeli turuosa suuruseks 20,8%. Euraasias on Model S oma müüginumbritega 3. kohal (8319 tk).

Allikas: Transport & Environment
Allikas: Transport & Environment

3. KIA Soul EV

Eestis on sellel aastal müüdud kolm KIAt ja see teeb müügi osakaaluks 5,6%. Euroopas on seda masinat tänavu müüdud kokku 2726 ja sellega on auto tõusnud 6. kohale.

4. Mitsubishi I-Miev

Seda masinat on Eestis sel aastal müüdud kaks ja kogu möödunud aasta jooksul mitte ühtegi. Elektriautode kogumüügist Eestis teeb see käesoleval aastal 3,7%. Tänu riikidevahelisele koostööle osteti neid heitgaasikokkuleppe tulemusena kokku 456 autot. Euroopas ei pääse see masin selle aasta müüginäitajate esikümnessegi.

5. Renault Zoe

Euroopas sellel aastal enimmüüdud elektriauto leiame Eesti edetabelis alles viiendalt kohalt.

Selleks, et elektriautod Eestis, Euroopas ja kogu maailmas veelgi populaarsemaks muutuksid, peavad poliitikud jõud ühendama, et veel üsna kallid sõidukid inimestele kättesaadavamaks teha ja laadimisinfrastruktuur laieneks.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid