Elektriasjad otse taskust: Eesti Energia mobiiliäpp võimaldab analüüsida oma tarbimismustreid

#eesti energia #elekter #nutikas tarbimine

Eesti Energia mobiiliäppi saavad kasutada Eesti Energia elektrilepinguga kliendid või nende poolt volitatud isikud, aga ka Elektrilevi üldteenuse kliendid. Lühikese ajaga on äpp kogunud juba 19 000 kasutajat.

Tõusev trend: nutikas tarbimine

Elektritarbija kommentaar

EMT ja Elioni kommunikatsioonidirektor ja Digitarga kaasautor.
EMT ja Elioni kommunikatsioonidirektor ja Digitarga kaasautor Kaja Sepp.

Börsipaketi kasutajatena oleme kodus peaaegu aasta jälginud elektrienergia tunnihinda ning ajatanud oma suuremaid elektritarbimisi vastavalt sellele. Miljoneid sellega muidugi ei võida, kuid kindlasti annab jälgimine hea enesetunde mõtestatud ja säästvast tarbimisest.

Pidev hindade jälgimine pole olnud ka survestav või ebamugav, sest loomulikult ei sea me kogu oma elu börsihindade järgi – ent jälgime neid ja võimalusel arvestame.  Kui õhtul kell kuus või kell seitse erineb elektrienergia hind 2–3 korda, tasub ju saunakerise sisselülitamist, aga miks mitte ka pesumasina ja nõudepesumasina töölepanekut vastavalt sellele nihutada.

Hinna jälgimiseks oleme kasutanud NordPooli lehte, mis on tõmmatud nutitelefoni ekraanil teiste igapäevaselt kasutatavate rakenduste juurde. Kindlasti uurin nüüd järele ka Eesti Energia äpi pakutavad võimalused.

Laadi tasuta äpp alla:

Eesti Energia mobiiliäpi üheks olulisemaks funktsiooniks on võimalus jälgida oma elektritarbimist kuu, päeva ja tunni kaupa ning leida seda analüüsides võimalusi, kuidas oma tarbimismustreid muuta ja seeläbi tarbimiskulusid vähendada.

Nendele klientidele, kelle elektriarvesti pole veel tunnilugemisele üle viidud, pakub äpp võimalust lihtsalt ja mugavalt taskulambi abil näite vaadata ja need äpi kaudu edasi saata.

Lisaks tarbimisele näeb äpist ka elektrilepinguga seotud infot (pakett, hind jm) ning igal kuul uuenevaid soodsaid partnerpakkumisi – näiteks kinopileteid, spaa-pakette, autopesu vm. Uuendusena lisandus äpile hiljuti ka arvete tasumise võimalus ning varasemate arvete vaatamine.

Kuidas äppi kasutada?

Äppi saavad kasutada nii iPhone´i kui ka Androidi kasutajad. Windows Phone´i ja teiste tarkvaradega nutitelefonide kasutajad saavad kasutada äpi funktsioone veebilehitseja m.energia.ee kaudu.

Äpi kasutamiseks tuleb rakendusse sisse logida – seda saab teha mugavalt Mobiil-ID või isikukoodi ja elektrilepingu viitenumbri abil (viitenumbri võib leida elektriarvelt).

Lae Eesti Energia äpp tasuta alla Digitarga rakenduste poest.
Laadi Eesti Energia äpp tasuta alla Digitarga rakenduste poest.
ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid