Eksklusiivsed volditavad ekraanid – Samsung Flip ja Fold

#flip #fold #samsung
3 min lugemine

Volditavad ekraanid on praeguse seisuga küll veel pisut eksklusiivsed ja mitte kuigi levinud, kuid ikkagi täitsa müügil ja ka tavainimene saab neid soovi korral soetada.

 

Küll aga on tootjate lõikes jäme või õigemini isegi ainus ots Samsungi käes. Neil on sellise ekraaniga telefone valikus lausa kaks erinevat mudelit ning mõlemast, ehk nii Flip-ist kui Fold-ist, on väljas juba mitmes põlvkond. Mõlemad seadmed on küll suhteliselt kallid, kuid tänu oluliselt paranenud tehnilistele parameetritele saadab neid juba täitsa korralik müügiedu. Seega võib eeldada, et ettevõte ei jäta volditavate telefonide tootmist tahaplaanile ja jätkab nende arendamist ning täiustamist.

Antud mõttekäiku toetab ka hiljuti lansseeritud veebileht, kus tuuakse esile enda toodete headust, kuid mängitakse ka erinevate mõtetega, milliseid vorme ja rakendusi volditavatele ekraanidele veel saab anda.

Juba tuttavatele vormidele, millel põhinevad ka Flip ja Fold, on seal näha veel ka vägagi huvitavad libistatav ja rullitav disain.

Neist libistatav võimaldab siis seadme korpust ja sellega koos ekraani „libistamise“ teel suurendada. Ehk ekraan, mida vaadatakse vaid eestpoolt, justkui voolab üle äärte ja seda rullitakse mõlemalt poolt, kas rohkem või vähem nähtavaks. Eeldatavasti muutub siis vastava mehhanismi abil ka seadme korpuse suurus. Umbes nagu liugklapiga telefonil.

Rullitav variant aga meenutab klassikalist rulli keeratud pabeririba, mida siis lahti tõmmates või kokku kerides suuremaks või väiksemaks saab teha. Umbes nagu antiikajal kasutatud ürikud, mida sai lahti ja kinni rullida.

 

 

Hetkeseisuga ei ole ettevõte küll ühelgi moel kinnitanud, et need ideed ka reaalsuseks saavad ja tootmisesse jõuavad, kuid on siiski märkimisväärne, et sellele mõeldakse. Eeldatavasti on lihtsalt kusagil laborites valminud üsnagi suur hulk erinevaid prototüüpe ja nii-öelda lootustandvamad on välja nopitud ja edasisele kaalumisele võetud.

Seega saame vaid loota, et nii füüsilised, kui tarkvaralised takistused saavad kõrvaldatud ja ühel päeval näeme erinevalt tänasest „igavast“ puuteekraanist sootuks põnevamat vormi omavaid seadmeid. Muidugi peab siinjuures veel pöialt pidama, et keegi neid ka osta jõuab.

Teised tootjad seevastu pole prototüüpidest väga palju kaugemale jõudnud ja tõsiseltvõetavaid konkurente selles vallas hetkel Samsungile turul ei ole. Tõenäoliselt kannustab aga Samsungi edu ka teisi ja mine sa tea, ehk lisandub ühel hetkel mingit sorti volditav ekraan ka näiteks Apple valikusse.