Uuenenud Gmail. Pilt: Google

Kui vaadata suuremale grupile saadetud e-kirju, siis adressaati, kes ei toimetaks Gmailis, on nende seas heal juhul üks või kõige rohkem kaks. Läbi Google’i serverite käivad meie töö- ja erakirjad, reklaamlehed ja ürituste kutsed. Eelmisel kuul tuli Gmailis välja paar uuendust.

Uuenenud mobiiliäpp

Esiteks, silmatorkavaim uuendus – värske disain. Mobiiliäpist on kadunud punane ülaserv, jättes domineerima ereda valge värvi. Päises on varasema luubi-sümboli asemel otsinguriba. Kogu disainikeel on läinud minimalistlikumaks ja puhtamaks, elemente vähemaks. Punane riba on ikka olnud Gmaili tunnus. Ilma selleta on alles jäänud sisuliselt ainult tekst valgel taustal. Valge rohkus mõjub teiste äppidega võrreldes kuidagi väga eredalt, tekitades kohati soovi ekraani heledust maha keerata.

uue otsinguribaga Gmaili mobiiliäpp. Pilt: Gmail

Kui tihtipeale kaasneb mõne populaarse äpi uuendusega pahameeletorm, siis Google oskab oma uuendusi teha piisavalt targalt, jättes kasutajatele võimaluse teha asju nii, nagu ollakse harjunud (ehk esialgu saab jätkata ka vanema versiooni kasutamist). Enamasti on uuega kohanemine tehtud küllaltki lihtsaks ning paari päeva pärast enam ei mäletatagi, et midagi ülepea muutus. Nii on ka kõne all olev uuendus märgatav, kuid kõik töötab siiski nii, nagu me harjunud oleme. Uue värvikihi all on sama teenus ja loogika.

Uuendus on tänaseks väljas nii Androidi kui ka iPhone’i kasutajatele. Juhul, kui nii ei tundu, tasub rakendust uuendada.

Oodatud uuendus Gmaili veebivaates

Teist uuendust on esialgu raskem märgata ning see puudutab Gmaili kasutamist veebis, süle- või lauaarvutis. Pikka aega kasutajaid häirinud kiiks on nüüd likvideeritud. Vajutades kirjal paremat hiireklahvi, tuli vaatamata Gmaili võimalusterohkusele lahti rippmenüü vaid kolme valikuga – soovides näiteks kirja edasi saata, tuli see ikkagi avada ja alles seejärel otsida üles edasi saatmise nupp.

Paremklikk uuenenud veebivaates avab uusi võimalusi. Pilt: Gmail

Nüüd on avanevas rippmenüüs valikuid mitu korda rohkem ning need tekivad automaatselt –midagi uuendama ei pea. Lihtsalt tee e-kirjal paremklikk ning avanebki võimalus vastata, edastada, sildistada, liigutada, vaigistada ja edasi lükata – olgem ausad, see on midagi, mis oleks võinud juba ammu olemas olla.

Aga et me peaaegu kõik kollektiivselt oleme Gmaili kasutajad, siis jääb üle vaid tõdeda, et parem hilja kui mitte kunagi ja olla tänulikud, et meie palveid on lõpuks kuulda võetud.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid